Kolejny producent żegna silnik typu Diesel. Polacy rozkochali się w tej jednostce

Kolejny producent żegna silnik typu Diesel. Polacy rozkochali się w tej jednostce

hyundai-diesel-patent-crdi

Podaj dalej

Dziś mamy najgorszy dzień w roku, a tego typu wiadomości z pewnością nie sprawią, że będzie on lepszy. Blue Monday przywitał nas informacją o kolejnym producencie, który zarzuca rozwój silników typu Diesel. Hyundai, jedna z najbardziej popularnych marek w Polsce, skupi się na silnikach benzynowych i hybrydach typu plug-in. 

Hyundai bez silnika typu Diesel

hyundai-diesel-elektryk-pozar-zakaz

Według doniesień medialnych Hyundai wstrzymał prace nad silnikami typu Diesel. Koreańska marka skupi się teraz na bardziej przyjaznych dla środowiska alternatywach. Na ten moment wygląda na to, że marka będzie rozwijać jednostki benzynowe i hybrydy plug-in. 

Hyundai wstrzymał prace nad nowymi silnikami typu Diesel. Wszystko wskazuje na to, że koreańska firma podjęła taką decyzję już kilka miesięcy temu. Oznacza to, że firma nie będzie wprowadzać na rynek zupełnie nowych silników Diesla. 

Popularna w Polsce marka wprowadzi częściowo zmodernizowane wersje swoich istniejących silników. Taki ruch jest następstwem zaostrzenia przepisów dotyczących emisji NOx. Wielu producentów wciąż nie poddaje się i rozwija jednostki wysokoprężne (jak Volkswagen). Dla wielu jednak jest to zbyt kosztowne. 

hyundai-suv-smierdzacy-problem

Elektryfikacja

Nacisk zostanie teraz położony na silniki benzynowe i hybrydowe typu plug-in. Do 2040 roku Hyundai zamierza zdobyć 10% udziału w światowym rynku pojazdów elektrycznych dzięki nowej serii Ioniq. 

Jeśli zaś chodzi o tradycyjne silniki typu Diesel, Polacy najchętniej sięgali po modele Tucson i i30 z tymi jednostkami. Na ten moment Hyundai nie wycofuje jeszcze ze sprzedaży swoich silników typu Diesel, jednak to pozostanie już tylko kwestią czasu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News