Kierowco, uwaga! Korzystasz z tego urządzenia? Możesz nie otrzymać wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia OC/AC

Kierowco, uwaga! Korzystasz z tego urządzenia? Możesz nie otrzymać wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia OC/AC

volkswagen-passat-ubezpieczenie-oc-ac

Podaj dalej

Firmy ubezpieczeniowe już od dłuższego czasu szukają każdej możliwej luki prawnej, aby tylko nie wypłacić odszkodowania. Jeśli w trakcie wypadku korzystałeś z tej technologii, ubezpieczenie OC/AC może nie objąć wypłaty pieniędzy. Na co uważać? Jak zabezpieczyć się przed taką ewentualnością?

Ubezpieczenie OC/AC może nie pokryć kosztów

brak oc

Wiele firm ubezpieczeniowych ma bardzo niewielkie marże. Dlaczego więc nie podniosą swoich stawek? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Rynek ubezpieczeniowy jest na tyle szalony, że klienci nie są przywiązani do danej marki. Niemal w każdym przypadku właściciele samochodów decydują się na najtańszą opcję znalezioną w wyszukiwarce. 

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Europejscy kierowcy nie są lojalni w czasie odnawiania ubezpieczenia OC/AC. Dlatego też większość ubezpieczycieli musi zawsze walczyć o cenę. Gdzie przykładowo, w USA, wielu kierowców ubezpeicza się u tego samego brokera przez całe życie. 

kierowca wymuszenie odszkodowania

Ubezpieczyciele są także pod inensywną kontrolą rządu, aby zaoferować uczciwą ofertę, zwlaszcza w okresie odnowy, ale także pod rosnącą presją większych kosztów naprawy samochodów, za które musi zapłacić. 

Korzystasz z tej technologii? Uważaj!

Co dzieje się, gdy będziemy mieć wypadek, korzystając z coraz bardziej popularnej technologii zautomatyzowanej jazdy? Pojawia się tu pewien dylemat. Ubezpieczyciel bowiem w takiej sytuacji będzie za wszelką cenę dochdozić roszczeń od producenta, jeśli jego technologia zawiedzie.

autonomiczna-jazda-25f669a63ad74

Kto jednak będzie miał udowodnić, że wina polegała na błędzie funkcji autonomicznej jazdy? Wszystko wskazuje na to, że takie sytuacje będą doprowadzać do długich i kosztownych batalii sądowych. To z kolei będzie oznaczało, że nasz rozbity samochód będzie stał w warsztacie i czekał na decyzję sądu przez bardzo długi czas. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News