Kierowco! Masz benzynę lub Diesel? Zatankuj jeszcze dziś - od jutra duże podwyżki na stacjach!

Kierowco! Masz benzynę lub Diesel? Zatankuj jeszcze dziś - od jutra duże podwyżki na stacjach!

Podaj dalej

Masz samochód z silnikiem benzynowym lub typu Diesel? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości jeśli chodzi o ceny paliw. Trend wzrostowy utrzymuje się od początku roku, a według analityków portalu e-petrol już od poniedziałku możemy spodziewać się kolejnych podwyżek. Ile będą kosztować benzyna i Diesel w drugiej połowie lutego?

Diesel i benzyna jeszcze droższe

diesel benzyna tankowanie

Po niskich cenach za litr benzyny lub paliwa typu Diesel z ubiegłego roku nie ma już ani śladu. Co gorsza, stawki są rekordowe! Od przeszło pięciu lat nie płaciliśmy tyle, ile zapłacić będziemy musieli już od poniedziałku.

Najlepszym pomysłem wydaje się być zatankowanie swojego samochodu do pełna jeszcze dziś, choć oczywiście ceny paliw nawet w tej chwili są dalekie od wymarzonych. Istnieją jednak sposoby na to, aby zatankować swój samochód dużo taniej. JAK? SPRAWDŹ TUTAJ. 

Według analityków e-petrol w rozpoczynającym się już jutro tygodniu będziemy musieli zapłacić dużo więcej za paliwo. Benzyna bezołowiowa Pb95 osiągnie rekordowe 4,80 zł/litr, natomiast nieco bardziej „szlachetna” Pb98 będzie kosztować nawet 5,11 zł/litr! 

tankowanie samochodu pod sam korek

Rekordowe stawki za litr paliwa

Jeśli zaś chodzi o paliwo typu Diesel, również nie wygląda to zbyt kolorowo. Nawet mniejsze spalanie silników wysokoprężnych nie będzie w stanie zrekompensować kierowcom nadchodzących podwyżek. Średnia cena za olej napędowy wyniesie w najbliższym tygodniu 4,69-4,80 zł/litr. 

Podwyżki na stacjach benzynowych są wynikiem drożejącej ropy. Baryłka tego surowca w piątek rano kosztowała o ponad 6 zł więcej, niż tydzień wcześniej. Kierowcy nie będą szczęśliwi, ale trend ten zapewne będzie się utrzymywać. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News