Kierowco! Google Maps jest twoją główną aplikacją do nawigacji? Lepiej nie aktualizuj swojego telefonu

Kierowco! Google Maps jest twoją główną aplikacją do nawigacji? Lepiej nie aktualizuj swojego telefonu

Podaj dalej

Jeśli Google Maps jest twoją ulubioną aplikacją do nawigacji, lepiej nie aktualizuj swojego smartfona. Po wgraniu najnowszego systemu mapy wydają się być dotknięte usterką, która zrywa połączenie Bluetooth. To z kolei prowadzi do tego, że nawigacja głosowa nie działa już tak, jak powinna. 

Google Maps z problemami

google-maps-blokowanie-lewego-pasa-2

Informacje o pierwszych błędach w nawigacji głosowej Google Maps pojawiły się już na początku tygodnia. Użytkownicy niektórych iPhone’ów zgłaszali na oficjalnych forach, że instrukcje urywają się w najmniej oczekiwanym momencie. Za każdym razem, gdy iPhone używany był do nawigacji przez Bluetooth z głośnikami samochodu, brakowało kilku pierwszych słów komend głosowych. 

Choć na pierwszy rzut oka wydawało się, że winowajcą jest Google Maps, okazuje się, że to nie to. Najnowsza aktualizacja iOS14 wydaje się prowadzić do większej liczby problemów z aplikacjami nawigacyjnymi, nie tylko Google Maps. 

KUP KALENDARZ WRC NA ROK 2021 ZA JEDYNE 40,00 ZŁ (+GRATIS!)

WRC Kalendarz 12_470x310-min

Na forach Google pojawia się mnóstwo skarg wskazujących na zepsutą nawigację głosową w połączeniu z modułem Bluetooth. Niektórzy użytkownicy odwykli jednak, że podobne zjawisko zachodzi podczas korzystania z innych aplikacji, na przykład Apple Maps. Oznacza to błąd na poziomie systemu operacyjnego, niekoniecznie spowodowany przez konkretną aplikację.

google maps

Winny iPhone?

– Właśnie zainstalowałem i przetestowałem Apple Maps i mam ten sam problem! Myślę, że oznacza to, że winowajcą jest iPhone, skoro dzieje się tak w obu naszych samochodach – napisał użytkownik forum. 

Inni napotkali więcej problemów po zaktualizowaniu swoich iPhone’ów do iOS14. Na przykład, gdy okno Google Maps jest aktywne i mają pojawić się wskazówki nawigacyjne, telefon w ogóle nie wydaje żadnych dźwięków. 

Na ten moment wydaje się, że nie ma żadnego dobrego rozwiązania tego problemu. Ponowna instalacja aplikacji i zresetowanie Bluetooth nie robi żadnej różnicy. Ani Google, ani Apple na ten moment nie potwierdziły jeszcze tych problemów. Jeśli jednak nie chcecie się z nimi borykać, lepiej wstrzymajcie się z aktualizacją swoich iPhone’ów.

Wyprzedzanie, hamowanie i jeszcze coś „ekstra”. Tak jeździ polska cebula na niemieckich autobahnach. Dramat! [WIDEO]

google-maps

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News