Kierowco, już nigdy nie będziesz musiał jechać na stację benzynową! Rewolucyjny pomysł wchodzi w życie

Kierowco, już nigdy nie będziesz musiał jechać na stację benzynową! Rewolucyjny pomysł wchodzi w życie

vat akcyza diesel benzyna

Podaj dalej

Myślisz, że widziałeś już wszystko? Cóż, ostatni rok naprawdę był dziwny, a pandemia koronawirusa wywróciła świat do góry nogami. Z tego powodu, pewni amerykańscy biznesmeni wpadli na zupełnie nowatorski pomysł. Już nigdy kierowcy nie będą musieli jechać na stację paliw – benzyna i Diesel przyjedzie do nich! 

Diesel i benzyna na dowóz

Nowe firmy i organizacje non-profit otwierają się niemal codziennie, a w listopadzie ubiegłego roku Andrew Wozniak wspólnie ze swoim kumplem otworzyli firmę Drive By Gas. Idea jest prosta – panowie rozwożą benzynę i paliwo typu Diesel pod dom mieszkańców Saskatoon. 

diesel-benzyna-tankowanie-na-dowoz

Ich usługi pomagają zarówno konsumentom jak i firmom – chodzi o oszczędność czasu i uniknięcie niepotrzebnego kontaktu na stacjach benzynowych. Poza tym, kto z was lubi tankować benzynę lub Diesel? 

Takie rozwiązanie wydaje się być więc idealne. – Drive By Nas to lokalna firma dostarczająca paliwo. W jednym kanistrze mamy 500 litrów paliwa dla strony komercyjnej. Jesteśmy jedynymi, którzy dostarczają paliwo w taki sposób – powiedział założyciel firmy.

Paliwo jak jedzenie

Faktycznie, pomysł ten w trakcie pandemii koronawirusa może być naprawdę trafiony. Jak zauważają właściciele, początkowo nikt nie chciał zamawiać też jedzenia do domu, a dziś jest to zupełnie neutralne. Co więc, gdyby można zamówić do domu pełny bak paliwa typu Diesel? To byłoby fantastyczne! 

Mat Lukash: – Próbujemy zmienić sposób myślenia ludzi w Saskatoon. Nie musisz jechać na stację benzynową, jeśli nie chcesz. Jesteśmy tutaj, więc pomagamy. Sprawdzimy też ciśnienie w oponach, aby upewnić się, że wszystko jest sprawne. Uzupełnimy również płyn do spryskiwaczy i wymienimy pióra wycieraczek. 

Jak to działa?

Zainteresowani paliwem na dowóz mogą umówić się na konkretny termin za pomocą strony internetowej. Jeśli jednak sytuacja jest pilna, można też zadzwonić. Zapłacić można wcześniej, więc teoretycznie nie musisz być nawet obecny obok samochodu, gdy ten będzie tankowany. Pomyślcie tylko, siedzicie w ciepłych kapciach, oglądacie ulubiony serial, a samochód sam się tankuje. Genialne! 

Niestety, w Polsce takich systemów jeszcze nie ma, ale miło jest zobaczyć, że w Stanach Zjednoczonych już to funkcjonuje. Firma ma się dobrze, a panowie nie narzekają na brak zleceń. Cóż, może kiedyś… 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News