ITD złapała nowego rekordzistę Polski! Gdy zobaczyli kiedy stracił prawo jazdy, nie wierzyli własnym oczom

ITD złapała nowego rekordzistę Polski! Gdy zobaczyli kiedy stracił prawo jazdy, nie wierzyli własnym oczom

itd-bez-prawo-jazdy

Podaj dalej

ITD to niezwykle ważna formacja, bowiem jest ona odpowiedzialna za bezpieczeństwo wśród największych pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym. Tym razem wielkopolscy inspektorzy kontrolowali małego dostawczaka Renault Master, którego kierowca stracił prawo jazdy… 13 lat temu! 

ITD ma nowego rekordzistę

Kierowca busa zatrzymanego przez ITD stracił swoje prawo jazdy w 2008 roku i od tego czasu nie odzyskał swoich uprawnień. Nie przeszkadzało mu to jednak w nieustannym prowadzeniu pojazdu. A w dodatku przeładowanego o 1,5 tony, bez badań technicznych. 

itd-bez-prawo-jazdy

Do niecodziennej sytuacji doszło 18 sierpnia w Koninie. Funkcjonariusze ITD zatrzymali do kontroli busa o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony. Kierowca przewoził poduszki i kołdry. Gdy poproszony został o dokument prawa jazdy stwierdził, że blankietu nie odebrał jeszcze z urzędu. 

To jednak nie wystarczyło funkcjonariuszom ITD, którzy sprawdzili informacje w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Były one zgoła inne od tego, co mówił funkcjonariuszom kierowca. Wynikało z niej, że po prostu nie miał uprawnień do kierowania. 

Bez prawa jazdy przez 13 lat!

Zdaniem kierowcy był to jednak błędny wpis w systemie i uprawnienia z pewnością posiada. No tak… posiadał – ale 13 lat temu! Okazało się, że kierujący busem w 2008 roku otrzymał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i do tej pory uprawnień nie odzyskał. 

prawo-jazdy

Na stanowisku ważenia okazało się też, że masa prowadzonego przez niego samochodu wynosiła 5 ton. Samochód nie miał również aktualnych badań technicznych. 

Co bardziej żartobliwy komentujący zauważają, że kierowcy należałoby chyba oddać prawo jazdy. Wszak przez 13 lat jeździł bez żadnego mandatu czy kontroli! To oczywiście tylko dowcip i prosimy nie brać go na poważnie – tak samo, jak nie powinniśmy jeździć bez prawa jazdy!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News