Inter Mediolan szuka nowego sponsora. Pirelli nie jest w stanie spełnić wymagań finansowych

Inter Mediolan szuka nowego sponsora. Pirelli nie jest w stanie spełnić wymagań finansowych

Podaj dalej

Kibicom piłki nożnej marka Pirelli nierozerwalnie kojarzy się z utytułowanym włoskim klubem – Interem Mediolan. Wszystko wskazuje jednak na to, że współpraca trwająca nieprzerwanie od 1995 roku dobiegnie końca w lecie 2021 roku. 

Pirelli

Zarząd Interu Mediolan chce zarabiać więcej na sponsorze widocznym na koszulkach. Pirelli płaci obecnie za to miejsce w okolicach 12 milionów euro za sezon, jednak wygląda na to, że włoski producent opon nie będzie w stanie spełnić nowych wymogów finansowych klubu. 

Jak informuje dziennik Calcio e Finanza, nerazzurri szukają partnera, który będzie w stanie wyłożyć na stół przynajmniej 30 milionów euro. Dla porównania, Juventus inkasuje rocznie 42 miliony euro rocznie za logo Jeepa na ich koszulkach. 

Jeep Juventus

Najpoważniejszymi kandydatami do objęcia miejsca na koszulkach po firmie Pirelli są dwie nieujawnione z nazwy organizacje z Chin i Stanów Zjednoczonych. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że mogą to być takie marki jak: Alibaba Group, Evergrade Group lub Samsung. 

Dyrektor generalny mediolańskiej firmy stwierdził jednak, że nawet jeśli umowa dotycząca koszulek zostanie zakończona, obie strony wypracują inne porozumienie. Mówi się m. in. o logo Pirelli na koszulkach treningowych.

Pirelli

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News