Grand Theft Auto IV doczeka się zupełnie nowej edycji? Fani gry będą zachwyceni!

Grand Theft Auto IV doczeka się zupełnie nowej edycji? Fani gry będą zachwyceni!

Grand Theft Auto IV doczeka się zupełnie nowej edycji? Fani gry będą zachwyceni!

Podaj dalej

W internecie pojawiły się plotki, jakoby Rockstar przygotowywał się do zremasterowania kolejnego ponadczasowego klasyka. Tym razem chodzi o grę Grand Theft Auto IV, który z pewnością wielu z was kojarzy. 

Będzie nowe GTA?

Czwarta odsłona serii Grand Theft Auto to niekwestionowana, uwielbiana przez wszystkich gra na konsole siódmej generacji. Arcydzieło hollywoodzkiej fabuły, wciągająca rozgrywka i wystarczająca wartość powtórek, by przetrwać całe życie.

Remastering ukochanej gry bez wątpienia byłby trudnym zadaniem, zwłaszcza po ostatnich próbach tego typu projektów. Są jednak zalety nowszej gry takiej jak GTA IV, w porównaniu ze starszymi San Andreas czy Vice City. 

Po pierwsze, niezależnie od tego, czy w to wierzysz, czy nie, zarówno GTA IV, jak i GTA V mają ten sam silnik gry. Rockstar Advanced Game Engine, w skrócie RAGE, okazał się niezwykle odporny i elastyczny. 

Trzeba uważać

Ostatnia odsłona gry pojawiła się dopiero w 2018 roku wraz z Red Dead Redemption 2, więc nie ma wątpliwości, że GTA IV ma miejsce na rozwój dzięki technikom graficznym i nowym efektom opracowanym w ciągu 14 lat od pierwszego wydania gry. 

Ale jeśli te plotki są rzeczywiście prawdziwe, istnieje kilka kluczowych punktów, których Rockstar po prostu nie może zepsuć. Nie ma powodu, dla którego zremasterowane Grand Theft Auto IV nie mogłoby być jeszcze większą katastrofą niż ostatni raz, gdy próbowali czegoś podobnego. Jeśli jednak te plotki się potwierdzą, czeka nas prawdziwy powrót do przeszłości i to w jakim stylu!

GTA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News