Google Maps tylko dla kierowców! Kolejna aktualizacja, na którą czekaliśmy. Zmieni się wszystko

Google Maps tylko dla kierowców! Kolejna aktualizacja, na którą czekaliśmy. Zmieni się wszystko

google-releases-new-killer-google-maps-feature-for-more-users-159484_1

Podaj dalej

Nowy tryb jazdy nazwany „Asystentem Google” zostanie udostępniony większej liczbie użytkowników na całym świecie. Dzięki niemu Google Maps stanie się prawdziwym kombajnem i całkowicie zmieni doświadczenie za kierownicą samochodu. Oczywiście, rdzeniem wszystkiego pozostaje aplikacja nawigacyjna. 

Google Maps dla kierowców

google maps telefon

Google Maps stanie się właściwie alternatywa dla Android Auto na telefony. Interfejs jest wyraźnie inspirowany tą aplikacją, a zestaw funkcji obejmuje prawie te same możliwości. 

Tryb jazdy w Google Maps umożliwia wykonywanie połączeń, sterowanie odtwarzaczem muzyki, czy czytanie wiadomości. A wszystko to w jednym miejscu przy wykorzystaniu integracji z Asystentem Google. 

Interfejs użytkownika został specjalnie zoptymalizowany pod kierowców. Dzięki temu będziemy mniej rozproszeni za kierownicą – są duże i łatwe w obsłudze przyciski. Ponadto, tryb jazdy pozwala zrobić właściwie wszystko, co potrzebne, bez zamykania ekranu nawigacji. Oznacza to, że zawsze otrzymamy wskazówki dojazdu, niezależnie od tego, co będziesz robił ze swoim telefonem. 

google-releases-new-killer-google-maps-feature-for-more-users-159484_1

Kiedy Polska?

Do tej pory tryb jazdy dostępny był wyłącznie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Ta sama funkcja została potem udostępniona w Niemczech. Google wprowadza ją teraz do kolejnych krajów, takich jak Australia, Wielka Brytania, Irlandia, Indie czy Singapur. 

Niestety, ale na ten moment tryb samochodowy będzie ograniczony wyłącznie do języka angielskiego. I to niezależnie od tego, w jakim kraju będziesz chciał go użyć. Nie wiadomo też, czy Google planuje wprowadzenie tej funkcji dla urządzeń z systemem iOS. 

Nie tylko Google Maps w Android Auto

Tryb jazdy w Google Maps wymaga co najmniej Androida 9 oraz 4 GB pamięci RAM do prawidłowego działania. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News