Gliwice, A4: Dramatyczny wypadek trzech ciężarówek. Jeden z kierowców był nietrzeźwy

Gliwice, A4: Dramatyczny wypadek trzech ciężarówek. Jeden z kierowców był nietrzeźwy

Podaj dalej

W środę 3 czerwca około godziny 18:00 doszło do groźnego incydentu. Wypadek trzech ciężarówek mógł skończyć się fatalnie. W trakcie prowadzonych przez policję i ITD czynności okazało się, że jeden z uczestników zdarzenia był nietrzeźwy. 

wypadek trzech ciężarówek

Winny alkohol?

Do zdarzenia doszło do autostradzie A4 w Gliwicach. Trzy ciężarówki zderzyły się około 500 metrów przed punktem poboru opłat w Żernicy. W groźnie wyglądającej kolizji brały udział trzy samochody ciężarowe. 

Na miejsce zostali wezwani inspektorzy Wojewódzkiego ITD, którzy zabezpieczyli tachograf jednego z kierowców. Wszystko po to, aby pobrać dane dotyczące aktywności kierowcy. Na tym jednak działania na miejscu się nie zakończyły. 

wypadek trzech ciężarówek

Chwilę później okazało się, że jeden z uczestników wypadku prowadził ciężarówkę w stanie po spożyciu alkoholu. Pierwsze badanie alkomatem wykazało 0,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nie były to jedyne nieprawidłowości

Inspektorzy ITD mieli także poważne wątpliwości co do sposobu zabezpieczenia ładunku. W wyniku zderzenia w jednym z pojazdów ładunek i zwoje blachy uległy bardzo poważnemu przemieszczeniu się. 

Na szczęście w informacjach ITD nie ma słowa o tym, aby któryś z kierowców został ranny. Jest to o tyle zaskakujące, że ciężarówki wyglądają naprawdę kiepsko. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News