Fiat 500 z przebiegiem 320 tys. kilometrów. Właściciel podzielił się listą napraw - jest imponująca

Fiat 500 z przebiegiem 320 tys. kilometrów. Właściciel podzielił się listą napraw - jest imponująca

fiat-500-przebieg-uzywane

Podaj dalej

Fiat to jedna z marek, która niezmiennie plasuje się w czołówce rankingów najgorszych marek pod względem niezawodności pojazdów. Nie oznacza to jednak, że wszystkie samochody włoskiego producenta są z założenia złe. Fiat 500 należy bowiem do jednego z najbardziej niezawodnych i najłatwiejszych w utrzymaniu pojazdów miejskich. 320 tysięcy kilometrów bez poważniejszych usterek? Tak – to możliwe. 

Fiat 500 z ogromnym przebiegiem – bardzo bezawaryjny

2017-fiat-500
fot. FIAT

Okazuje się, że zwykły, biały Fiat 500 może z łatwością przejechać 320 000 kilometrów bez większych usterek. Właściciel dokładnie takiego samochodu z takim przebiegiem podzielił się historią swojego samochodu. 

Ta biała 500-ka została kupiona w 2018 roku za 2000 funtów, czyli nieco ponad 10 tys. złotych. Niedawno biały, trzydrzwiowy hatchback osiągnął magiczną liczbę 200 000 mil (321 000 km), a jego właściciel postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami. W jego rękach Fiat jest już od pięciu lat i ku zaskoczeniu wielu osób, ma on do powiedzenia wiele dobrego na temat samochodu. 

Na początku właściciel chwali karoserię, na której nie ma śladów rdzy. Lakier wygląda naprawdę dobrze jak na ten przebieg. W filmie mówi również o tym, że 500-ka to praktyczny i inteligentny pojazd, głównie za sprawą sprytnych rozwiązań wewnątrz. Właściciel dodaje też, że 1,2-litrowy wolnossący silnik współpracujący z manualną skrzynią biegów jest prosty i niezawodny. Samochód nie ma nawet klimatyzacji. 

fiat-500-przebieg-uzywane
fot. YouTube

Nie jest idealny, ale…

Ten Fiat 500 nie miał jednak łatwego życia, na co wskazuje zamontowany z tyłu… hak. Co ciekawe, ten silnik o pojemności 1,2 litra faktycznie pozwala na holowanie. Właściciel objechał tym samochodem trzykrotnie Europę z przyczepą o masie 300 kilogramów. Był również używany jako pojazd dostawczy Amazon w Londynie. 

Właściciel ma dużo więcej do powiedzenia na temat swojego małego Fiata. Podoba mu się sposób, w jaki jeździ, jest fanem jego wnętrza i oldschoolowego silnikowa. Czy jest coś, co mu się nie podobało? Oczywiście, nie ma idealnych samochodów. Obejrzyjcie poniższy film, a prawdopodobnie będziecie chcieli kupić dla siebie taką samą 500-kę. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News