Elon Musk wysłał tajemniczego e-maila do wszystkich pracowników Tesli, aby "poszli na całość"

Elon Musk wysłał tajemniczego e-maila do wszystkich pracowników Tesli, aby "poszli na całość"

Podaj dalej

Elon Musk wysłał dość tajemniczego e-maila do pracowników Tesli, by „poszli na całość”. Wszystko to związane jest z końcem kwartału i koniecznością uzyskania dobrego wyniku. Krótką notkę otrzymali w mailach wszyscy pracownicy Tesli. 

Elon Musk dyrektor generalny Tesli

Kluczowy moment dla Elona Muska

W wiadomości dyrektor generalny i właściciel Tesli zwrócił szczególną uwagę na znaczenie ostatniego tygodnia kwartału:

– Z wielu powodów duża część umów Tesli na całym świecie realizowana jest w ostatni tydzień kwartału. Bardzo ważne jest, abyśmy dołożyli wszelkich starań do końca 30 czerwca, aby zapewnić dobry wynik. 

Drugi kwartał dla Tesli kończy się 30 czerwca, a amerykańska firma próbuje podreperować swoje wyniki po tym, jak z powodu pandemii koronawirusa ich fabryka był zamknięta przez miesiąc. To jednak nie pierwszy raz, kiedy Elon Musk próbuje nawoływać do wzmożonych wysiłków pod koniec kwartału. Tym razem jednak zakończył maila, dodając: – Nie pisałbym o tym, gdyby nie było to bardzo ważne. 

Elon Musk

Tajemniczy dyrektor Tesli

Poprzednimi razy, gdy Elon pisał o tym, by iść na całość, dodawał także kilka słów o osiągnięciu rentowności lub nowej historii dostaw. Tym razem był nieco bardziej tajemniczy. 

Tesla ma bardzo dużo dostaw zapakowanych w ostatnim tygodniu kwartału, jednak ten był dużo bardziej szalony od wszystkich innych. Fabryka w Fremont była zamknięta przez ponad miesiąc, a wiele operacji detalicznych było ograniczonych. 

Elon Musk

Wydaje się, że mało prawdopodobne jest to, aby Tesla zapewniła sobie zysk w drugim kwartale. Nie jest to jednak niemożliwe. Firma obniża koszty dzięki przerwom w pracy i zmniejszonym wynagrodzeniom. Tak więc Elon Musk z pewnością chciałby zmniejszyć straty do absolutnego minimum.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News