Elon Musk w ciągu kilku sekund stracił kilka miliardów. Tesla ma duży problem!

Elon Musk w ciągu kilku sekund stracił kilka miliardów. Tesla ma duży problem!

elon-musk-tesla-giga-factory-gielda

Podaj dalej

Elon Musk i Tesla przyjęli wielomiliardowy cios finansowy. Gigant samochodowy Stellantis zrzeszający największych producentów na świecie nie pozwoli zarobić amerykańskiej firmie takich pieniędzy, do jakich ta zdołała się przywyczaić. 

Tesla w tarapatach

tesla-model-3-akumulator-diesel

Tesla w tym roku straci przychody w wysokości około 10 mld złotych. Gigantyczna grupa Stellantis, zrzeszająca m. in. Fiata, Peugeota czy Chryslera, przestanie kupować prawa do emisji od Tesli. 

– Możemy to zrobić sami – powiedział szef Stellantis, Carlos Tavares dla francuskiego tygodnika Le Point. 

Największy producent samochodów elektrycznych sprzedawał uprawnienia do emisji innym producentom samochodów. Gdyby Tesla tego nie robiła, nie notowałaby takich zysków. Stellantis, który w ciągu trzech ostatnich lat kupił od Elona Muska prawa o wartości ok. 10 mld złotych, nie potrzebuje już tej pomocy. 

Fiat i spółka poradzą sobie sami

musk tesla samochod

Stellantis będzie bowiem w stanie osiągnąć swoje cele emisyjne samodzielnie. – Dzięki technologii elektrycznej, którą PSA wprowadziła do Stellantis, będziemy przestrzegać przepisów dotyczących misji dwutlenku węgla niezależnie. I to już w tym roku – zapowiedział Tavares. 

Dla Tesli to bardzo poważny cios finansowy. Firma może ponieść straty, jeśli nie znajdzie nowego nabywcy na prawa do emisji. Co prawda Stellantis nie była jedyną, która dokonywała takiego „manewru”, ale z pewnością wszyscy będą dążyć do samodzielności. 

Sprzedaż kredytów środowiskowych Tesli innym producentom przekroczyła oczekiwania analityków, co spowodowało gigantyczny wzrost już za pierwszy kwartał tego roku. Co ciekawe, ta strata nie wpłynęła w żaden sposób na ceny akcji Tesli na nowojorskiej giełdzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News