Eksperci przetestowali najnowsze opony na rok 2022. Zwycięzca jest jeden - jeśli masz taki komplet, jesteś szczęściarzem!

Eksperci przetestowali najnowsze opony na rok 2022. Zwycięzca jest jeden - jeśli masz taki komplet, jesteś szczęściarzem!

opony-michelin-pilot-sport-5

Podaj dalej

Ekspert znający się na oponach jak mało kto przetestował najnowszą generację ogumienia na rok 2022. Które opony okazały się najlepsze? Jeśli masz taki komplet, możesz nazywać się szczęściarzem. A jeśli nie masz, możesz kupić go w dużej promocji – więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ. 

Nowe opony jeszcze lepsze od poprzednika

Od lat te opony są bardzo cenione, często nazywane najlepszą rzeczą do kupienia dla naszego samochodu drogowego. Jego najnowsza generacja została wystawiona na próbę przez Jonathana Bensona. Opony Michelin Pilot Sport 5 nie dają wiele miejsca na krytykę. 

Francuski producent przedstawił nową, ważną oponę, przynajmniej z punktu widzenia kierowców, którzy lubią czerpać przyjemność z jazdy. Nowe opony Pilot Sport 5 zastępują poprzednią generację wersji 4/4S i muszą prześcignąć je praktycznie pod każdym kątem. 

opony-michelin-pilot-sport-5
fot. Michelin

Michelin deklaruje postęp w poprawie czasów okrążenia na torach, zarówno w suchych, jak i deszczowych warunkach. Choć na pierwszy rzut oka to niewielka zmiana, w świecie sportowych samochodów nawet dziesiąte części sekundy uważane są za wieczność. W tym przypadku poprawa osiągów była jednak dużo bardziej imponująca. Na okrążeniu trwającym minutę, opony zyskały aż… całą sekundę w porównaniu do poprzednika. 

Świetne na codzień i na tor wyścigowy

Jonathan Benson to ekspert ds. opon zajmujący się tym tematem od 2016 roku. W tym czasie zdobył spore doświadczenie z różnymi rodzajami ogumienia. Jego ocenę można więc uznać za dobrą monetę, z którymi właściciele samochodów powinni się liczyć. 

Opony Michelin Pilot Sport 5
fot. Michelin

Ekspert porównał nowe opony Michelin w rozmiarze 225/45 R17 z siedmioma innymi sportowymi oponami. Michelin znalazł się w absolutnej czołówce. Opony francuskiego producenta spisywały się najlepiej na mokrej nawierzchni, co jest trudnym do osiągnięcia kompromisem. Może to przydać się szczególnie w życiu codziennym, gdy często zdarza się nam jeździć po mokrej nawierzchni. 

Co więcej, najnowsze opony francuskiego producenta można obecnie kupić w ciekawej promocji w Oponeo. Popularny sklep za zakup kompletu ogumienia oferuje bowiem kartę przedpłacona do wykorzystania na każdej stacji benzynowej o wartości 120 zł. Szczegóły promocji znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News