Dziadek sprzedaje "używanego" Mercedesa W124. 36 lat stał w ciepłym garażu, cena jest śmiesznie niska [ZDJĘCIA]

Dziadek sprzedaje "używanego" Mercedesa W124. 36 lat stał w ciepłym garażu, cena jest śmiesznie niska [ZDJĘCIA]

mercedes-w124-uzywane

Podaj dalej

36-letni Mercedes W124 spędził zdecydowaną większość swojego życia w ogrzewanym garażu. Niezniszczalna niemiecka maszyna cały ten czas była w rękach pierwszego i jedynego do tej pory właściciela, który właściwie nigdy nim nie jeździł. Teraz samochód pojawił się na sprzedaż i nie będzie nadużyciem nazwanie go praktycznie nowym. To auto wytrzyma jeszcze dziesięciolecia. 

Ten Mercedes jest praktycznie nowy

mercedes-w124-uzywane
fot. mobile.de

Niewiele innych samochodów zasłużyło sobie na reputację niezniszczalnego, jak ten Mercedes. Oczywiście, już od wielu, wielu lat nie można kupić go jako nowego. Ale z tym egzemplarzem można zbliżyć się do tego stanu tak bardzo, jak to tylko możliwe. I wcale nie będzie kosztowało nas fortuny. 

Patrząc na niektóre nowe samochody wielu z nas zastanawia się, czy motoryzacja idzie w dobrym kierunku. Producenci pod presją przepisów dążą do minimalizacji kosztów i rozwoju elektroniki. Pojawiają się nowe samochody, które może i szybsze i bardziej bezpieczne, wygodniejsze, czy przyjazne dla środowiska, nie wytrzymują nawet ułamka tego, co dawne auta z minionego stulecia. 

mercedes-w124-uzywane
fot. mobile.de

Jednym z najważniejszych problemów dla producentów jest teraz oszczędzanie emisji CO2, a nie zastanawianie się nad niezawodnością swoich maszyn. Jeszcze nie tak dawno motoryzacja zbudowana była na zupełnie innych wartościach, których najlepszym odzwierciedleniem jest ten Mercedes W124. 

Wspaniałe wspomnienie minionych czasów

mercedes-w124-uzywane
fot. mobile.de

Większość samochodów z tych czasów już dawno trafiła na złom, ale nie Mercedes W124. Te wyjątkowo wytrzymałe maszyny nawet dziś mają się całkiem nieźle, a rynek zalany jest egzemplarzami z przebiegiem dochodzącym miliona kilometrów. Dzisiejszy samochód należy jednak do drugiego bieguna – od 1987 roku samochód w wersji 230E przejechał zaledwie 26 520 kilometrów. 

Jak to możliwe? Cóż… Jego pierwszy właściciel kupił go w lutym 1987 roku przez japońskiego klienta. Zdecydował się jednak na wersję z kierownicą po lewej stronie, a przez 36 lat samochód stał głównie w garażu. To istna kapsuła czasu. 

mercedes-w124-uzywane
fot. mobile.de

Na białym lakierze nie ma nawet najmniejszego śladu rdzy, wnętrze też wygląda fantastycznie. Elegancję podkreśla drewniany tunel środkowy, szerokie siedzenia, czy wykrochmalona tapicerka. Wszystko zachowane jest w idealnym, oryginalnym stanie. 

Cena jest bardzo rozsądna

Wspomnienie przełomu lat 80. i 90. minionego wieku skrywa pod maską czterocylindrowy rzędowy silnik benzynowy o mocy 132 KM. Przekazywana jest na tylną oś za pomocą automatycznej skrzyni biegów. To oczywiście skromniejsza specyfikacja, ale tylko podkreśla autentyczność historyczną auta – Mercedes z np. manualną klimatyzacją to dziś rzadkość, wtedy nie było to nic nadzwyczajnego.

mercedes-w124-uzywane
fot. mobile.de

Można by się spodziewać, że coś takiego nie będzie tanie, ale ostatecznie cena nie jest ekstremalna. Samochód z 1987 roku wystawiony jest za 17 500 euro, czyli około 80 000 zł. Jeśli tylko zachowacie samochód w aktualnym stanie, za kilka lat będzie wart dużo, dużo więcej. A jeśli będziecie chcieli nim jeździć, bez żadnego problemu zrobicie nim nawet milion kilometrów. 

mercedes-w124-uzywane
fot. mobile.de

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News