Dwie kobiety postanowiły pojechać morderczy rajd najbardziej prestiżowym SUV-em za prawie 2 miliony zł

Dwie kobiety postanowiły pojechać morderczy rajd najbardziej prestiżowym SUV-em za prawie 2 miliony zł

suv rajd

Podaj dalej

Rolls-Royce Cullinan na nowo zdefiniował luksus w segmencie SUV. Czy aby na pewno nadaje się jednak do jazdy w terenie?

rajd SUV

Ceny Cullinana w Stanach Zjednoczonych zaczyna się od 325 000 dolarów (1,4 mln zł). Niejaka Emme Hall z programu Roadshow CNET postanowiła wziąć udział w rajdzie dla kobiet prowadzącym przez Nevadę i Kalifornię. Jej Cullinan kosztował jednak 400 000 dolarów (1,7 mln zł)

Ponad 3000 kilometrów rywalizacji

Hall oraz jej pilot rywalizowali na dystansie 3218 kilometrów w kategorii crossover. W zeszłym roku zwyciężyli za kierownicą Jeepa Wranglera Rubicon, a teraz chcieli powtórzyć swój sukces w nieco bardziej prestiżowym stylu. 

Cullinan nawet w połowie nie ma tak dużego prześwitu jak Wrangler. Na szczęście dla Emme, większość Rebelle Rally wydaje się prowadzić po piasku, wydmach i wąskich żwirowych szlakach. 

rajd suv

Gdyby na trasie trzeba było zmagać się z poważnymi przeszkodami, czy przejazdami przez wodę, brytyjski SUV mógłby nie wytrzymać zbyt długo. 

Rolls-Royce Cullinan – mocny, ale gruby

Moc jest conajmniej więcej niż wystarczająca. Cullinan skrywa pod maską 6,75-litrowy silnik V12 z podwójnym turbo o mocy 600 KM i momencie obrotowym w wysokości 900 Nm. Napęd na wszystkie cztery koła przenoszony jest za pomocą 8-stopniowej automatycznej skrzyni biegów. 

Kolejnym kłopotem mogła być waga Cullinana. Luksusowy SUV waży aż 2753 kilogramy, nie licząc bagażu i załogi, więc pod tym względem na pewno nie było łatwo. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News