Diesel pod maską tego pickupa jest tak potężny, że Greta Thunberg poci się na samą myśl. Co za liczby!

Diesel pod maską tego pickupa jest tak potężny, że Greta Thunberg poci się na samą myśl. Co za liczby!

Podaj dalej

Nawet 3-litrowy silnik typu Diesel przy tej jednostce wydaje się być malutki. Ten pickup skrywa pod maską ogromną jednostkę wysokoprężną. Chevrolet Colorado napędzany jest przez silnik większy, niż 6,6-litrowy Duramax z pickupa Silverado HD. 

Potężny Diesel

diesel-chevrolet-colorado-greta-thunberg-2

Mówi się, że sam proces modyfikacji samochodu jest przyjemniejszy, niż osiągnięcie końcowego rezultatu. Jeśli jednak chcesz pójść na skróty, na aukcję trafił właśnie ten Chevrolet Colorado z niesamowitymi modyfikacjami. 

Po pierwsze, pod jego maską pracuje potężny silnik typu Diesel – 6,8-litrowy Duramax, który zostawia w tyle nawet mniejszego 6,6-litrowego Diesla z Silverado HD. Nie podano dokładnych wartości mocy, ale tę elektrownię wspomaga wlot zimnego powietrza S&B Filters i 3-calowy wydech. 

W tym pickupie nie chodzi jednak tylko o silnik. Jako bardzo sprawny pojazd terenowy, jego ulepszenia zawieszenia są bardzo obszerne. Zawias pochodzi z firmy BDS, ma 5-calowy zestaw z regulatorami kompresji, z górnym i dolnym wahaczem o dużym skoku. Jest także zestaw masywnych 37-calowych opon Falken i 17-calowe felgi XD Series Machete. 

diesel-chevrolet-colorado-greta-thunberg-2

Nieśmiertelny

Ten samochód może przydać się na apokalipsę – jest bowiem wyposażony w bagażnik dachowy M-Racks i namiot dachowy Tuff Stuff Overland. Inne modyfikacje obejmują wykładzinę dywanową BedRug oraz pojemnik na płyny RotopaX, czy płyty montażowe. 

Estetyczne modyfikacje są dość oczywiste na podstawie zdjęć. Najbardziej godne uwagi jest oświetlenie LED Rigid Industries i wysokie błotniki ze sztucznym odblaskiem. 

Jeśli chcesz znaleźć się w posiadaniu tego samochodu, Chevy Coloardo znajdzie się na amerykańskiej aukcji w Dallas Mecum w dniach 15-17 października. Nawet Greta Thunberg nie będzie na tyle odważna, by przeciwstawić się tak potężnemu Dieslowi.

diesel-chevrolet-colorado-greta-thunberg

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News