Diesel lub benzyniak wydają dziwne zapachy? Czuć je w środku samochodu. Nie możesz ich zignorować!

Diesel lub benzyniak wydają dziwne zapachy? Czuć je w środku samochodu. Nie możesz ich zignorować!

policjant pytanie mandat gaśnica światła

Podaj dalej

Są pewne zapachy, których możesz spodziewać się po swoim samochodzie. Od starych skarpet twojego nastoletniego syna, po zgniłe owoce, o których zapomniałeś. Z tymi zapachami można sobie jednak łatwo poradzić. Co zrobić, jeśli twój Diesel lub benzyniak wydają zapachy, które są bardziej martwiące? 

Jeśli twój benzyniak lub Diesel wydaje niepokojące zapachy, powinieneś jak najszybciej się tym zainteresować. Poniższe zapachy nie są normalne i powinny skłonić cię do zwrócenia na nie uwagi. Najlepiej zwrócić się z nimi do profesjonalnego mechanika. 

diesel paliwo tankowanie

Czujesz paliwo 

Choć niektóre zapachy benzyny lub oleju napędowego są wynikiem niedawnego tankowania, nie powinny utrzymywać się zbyt długo. Jeśli minęło sporo czasu od ostatniej wizyty na stacji benzynowej, a ty wciąż czujesz Diesel lub benzynę, coś jest nie tak. Może to być nieszczelny zbiornik paliwa lub układ wtryskowy. Należy zająć się tym jak najszybciej. 

Zapach spalin wyczuwalny wewnątrz

Nigdy nie powinieneś czuć spalin w samochodzie. Jeśli tego doświadczysz, musisz absolutnie się tym zająć. Może to być spowodowane pękniętymi uszczelkami w oknach lub drzwiach. Niezależnie od tego, spaliny mogą powodować poważne choroby, więc nie możesz tego ignorować. 

diesel deska rozdzielcza

Wentylator pachnie jak zgniłe jajko

Nie należy ignorować też zapachu zgnitego jajka. To wskazówka, że coś jest nie tak z twoim układem paliwowym. Oprócz tego, że zapach ten jest naprawdę nieprzyjemny, stanowi również zagrożenie dla bezpieczeństwa. Należy natychmiast się z nim uporać. 

Czuć palącą się gumę wewnątrz

Paląca się guma to coś, co powinni czuć tylko doświadczeni kierowcy rajdowi. Jeśli darzy ci się natrafić na taki zapach, musisz go sprawdzić. Może to być spowodowane poluzowaniem paska klinowego lub któregoś z przewodów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News