Czy tak będzie wyglądała nowa Skoda Fabia? Szpiegowskie zdjęcia ujawniają więcej niż myślisz!

Czy tak będzie wyglądała nowa Skoda Fabia? Szpiegowskie zdjęcia ujawniają więcej niż myślisz!

Skoda Superb Teaser

Podaj dalej

Skoda Fabia 2021 to jedna z najgłośniejszych premier czeskiego producenta zaplanowanych na przyszły rok. Popularny samochód w czwartej odsłonie otrzyma platformę MQB A0 koncernu Volkswagena, a w internecie pojawiły się pierwsze szpiegowskie zdjęcia małego hatchbacka. Czy tak będzie wyglądała nowa Skoda Fabia?

Nowa Skoda Fabia już w 2021

2021-skoda-fabia-prototype

Na zdjęciach szpiegowskich wykonanych w Czechach widzimy dwie jednostki testowe. Samochody miały należycie zakamuflowane nadwozie, jednak ze zdjęć możemy dowiedzieć się więcej, niż mogłoby się wydawać. Nowa Skoda Fabia wydaje się być większa od swojego poprzednika. Z pewnością będzie oferować więcej miejsca od swoich kuzynów: SEAT Ibiza, Volkswagen Polo i Audi A1 Sportback. 

Z profilu bocznego widzimy nieco szerszy niż poprzednio słupek C. To z kolei sugeruje, że nowa Fabia będzie dłuższa niż wcześniej. Na tylnej klapie widzimy mały tylny spojler, dodający Fabii odrobinę pikanterii. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

2021-skoda-fabia-prototype

Wśród zdjęć brakuje fotografii przodu, ale wygląda na to, że samochód testowy z felgami stalowymi korzysta z reflektorów w pełni diodowych. Pozioma sygnatura świetlna jest podobna do tej, którą znaliśmy z Octavii poprzedniej generacji (przed liftem). 

Diesel? Zapomnij!

W gamie nadal dostępna będzie rodzinna wersja Combi, nadwozie, które praktycznie zniknęło z segmentu B, zduszone przez miejskie SUV-y. W ten sposób nowa Skoda Fabia Combi nie będzie miała prawie żadnych rywali na rynku i będzie ekonomicznym wyborem wielu rodzin. 

2021-skoda-fabia-prototype

Być może podczas prezentacji poznamy obie wersje, tak jak to stało się z najnowszą Octavią 2020. Jednak nie mamy ten moment jeszcze żadnych oficjalnych informacji. Według plotek, gama silnikowa będzie składała się wyłącznie z benzyny z trzema cylindrami – zarówno wolnossących MPI, jak i turbodoładowanych TSI. Oprócz manualnej skrzyni biegów dostępny będzie także automat DSG. 

Wydaje się również, że Skoda odrzuciła wersje zelektryfikowane, a nawet „mild hybrid”. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

2021-skoda-fabia-prototype-with-production-body-spy-photo-3

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News