Czy tak będzie wyglądał następca Forda Mondeo? To "Mustang Mach-S Sedan"

Czy tak będzie wyglądał następca Forda Mondeo? To "Mustang Mach-S Sedan"

Podaj dalej

Jeszcze do niedawna Ford Mustang kojarzył się nam głównie z ikoną amerykańskich muscle carów. Wszystko zmieniło się za sprawą nowego SUV-a „Mach-E”, a to jeszcze nie wszystko. Ford może zastąpić swój najbardziej popularny model Mondeo kolejnym Mustangiem. 

źródło: Carscoops

Pierwsza idea zbudowania 4-drzwiowego Mustanga pojawiła się jeszcze w 1965 roku, jednak przyszło nam poczekać na niego zdecydowanie dłużej. Przez lata pojawiały się tylko rendery tworzone przez fanów. 

Po tym, jak Ford stworzył SUV-a o nazwie „Mustang Mach-E”, zaczęły pojawiać się kolejne plotki o rozszerzeniu gamy modelowej Mustanga o 4-drzwiowego sedana. 

Na portalu Carscoops pojawiły się ciekawe projekty samochodu, który będzie rywalizował m. in. Z Teslą. Trzeba przyznać, że na renderach samochód wygląda masywnie, ciekawie i w miarę klasycznie. Można powiedzieć, że faktycznie przypomina Mustanga. 

źródło: Carscoops

Samochód jest bardzo szeroki, ma szyby boczne bez ramek i elegancką sylwetkę w stylu fastback. Na wirtualnych felgach znalazły się opony Michelin Pilot Sport 4S, a całość sportowego wyglądu dopełniają masywne listwy progowe, przedni splitter i duży tylny spojler. 

Czy są szanse na to, aby Mustang faktycznie zastąpił Mondeo? Na ten moment to dopiero plotki i wydaje się, że aby urzeczywistnić ten plan najpierw musiałyby spaść koszty produkcji baterii. Chyba, że Ford zdecyduje się na 4-drzwiowego Mustanga w wersji sedan z silnikiem spalinowym? W końcu czekamy na to już prawie 60 lat. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News