Co za rarytas! Używana Skoda Fabia RS TDI na sprzedaż - ma 55 tys. km przebiegu i śmiesznie niską cenę [ZDJĘCIA]

Co za rarytas! Używana Skoda Fabia RS TDI na sprzedaż - ma 55 tys. km przebiegu i śmiesznie niską cenę [ZDJĘCIA]

rarytas-skoda-fabia-tdi-diesel

Podaj dalej

Dziś możemy tylko pomarzyć o takich samochodach, ale jeszcze kilkanaście lat temu Skoda oferowała najgorętszą Fabię RS z silnikiem typu Diesel. Na rynku aut używanych tych samochodów jest naprawdę niewiele, a nawet jeśli już coś się trafi, to jest w opłakanym stanie i ma ogromny przebieg. Ta konkretna Skoda Fabia RS TDI to jednak inna bajka. 

Ta Skoda to prawdziwy biały kruk

rarytas-skoda-fabia-tdi-diesel

Oryginalna Skoda Fabia RS była autem zwinnym i ekonomicznym. Ten samochód służył bardziej do pokonywania kilometrów, niż stania w garażu i tak też wygląda większość zachowanych do dziś egzemplarzy. Bardzo ciężko znaleźć model, który nie ma ogromnego przebiegu i nie wygląda na bardzo zmęczonego. 

Tego typu egzemplarze kosztują nawet kilka tysięcy złotych, ale umówmy się – to pieniądze wyrzucone w błoto. Nie dość, że taka Skoda nie da nam żadnej frajdy z jazdy, to jeszcze najprawdopodobniej będzie cały czas się puść, a my będziemy dokładać do tego interesu. A nawet jeśli jest zadbana i dobrze wygląda, to kupno samochodu z przebiegiem 400 tys. km zawsze wiąże się z dużym ryzykiem. 

rarytas-skoda-fabia-tdi-diesel

Problem polega na tym, że nawet jeśli będziesz chciał wydać na nią nieco więcej i znaleźć świetnie zadbany egzemplarz, jest ich bardzo mało. W całym serwisie mobile.de dostępnych jest 1,2 miliona samochodów z całej Europy. Wiecie, ile z nich to Skoda Fabia RS TDI? Osiem. A większość z nich ma przebiegi wyższe niż 250 000 km. 

Świetny stan i niski przebieg

Ta konkretna Skoda Fabia RS wystawiona jest przez prywatnego właściciela z Niemiec. Czerwony egzemplarz zjechał z linii produkcyjnej w 2005 roku i od tego czasu przejechał zaledwie 55 000 km. Z opisu aukcji dowiadujemy się, że samochód nie był użytkowany przy złej pogodzie. 

rarytas-skoda-fabia-tdi-diesel

We wnętrzu nie ma większych oznak zużycia, choć oczywiście Skoda nie jest pierwszej świeżości i to widać, że ma swoje lata. Mamy tu jednak na myśli sam projekt kabiny, bo stan jest naprawdę dobry. 

Niezawodny Diesel TDI i dobra cena

rarytas-skoda-fabia-tdi-diesel

Skoda Fabia RS pod maską ma 4-cylindrowy silnik wysokoprężny 1.9 TDI o mocy 120 KM i 310 Nm. Nie jest to więc żaden potwór, ale powinien przywołać uśmiech na twarzy niejednego kierowcy. Co ciekawe, nawet komora silnika nie nosi śladów użytkowania, a samochód wygląda tak, jakby od paru miesięcy stał w salonie. 

Skoda Fabia RS w takim stanie i z takim przebiegiem wystawiona jest za 9500 euro. Jak na 16-letni samochód to dość sporo, ale biorąc pod uwagę to, co dzieje się na rynku, wkrótce będzie warta dużo więcej. Tak dobrze zachowanych egzemplarzy w ofercie nie widzieliśmy od bardzo dawna. 

=rarytas-skoda-fabia-tdi-diesel

Przeczytaj również