Co za popis umiejętności! Golfista próbuje uderzyć piłeczką przez sam środek Ferrari LaFerrari Aperta

Co za popis umiejętności! Golfista próbuje uderzyć piłeczką przez sam środek Ferrari LaFerrari Aperta

Podaj dalej

Ten facet miał ogromną wiarę w swoje umiejętności. Gwiazdor postanowił popisać się nimi na swoim Instagramie. Ian Poulter, bo o nim mowa, to profesjonalny golfista z trzema zwycięstwami w PGA Tour w swojej karierze. Jak poradził sobie z ekskluzywnymi samochodami?

Pomyłka byłaby bardzo kosztowna

golfista-ferrari-piłeczka-golf

Golfista jest właścicielem imponującej kolekcji pojazdów. Jednym z nich jest m. in. jeden z 210 wyprodukowanych egzemplarzy Ferrari LaFerrari Aperta, czy czterodrzwiowy Mercedes-AMG GT. Poulter pokazał swoje samochody na Instagramie, jednocześnie demonstrując swoje umiejętności w klubie golfowym. 

Zacznijmy od tańszej maszyny, jednak wcale nie mamy na myśli tego, że Mercedes-AMG GT 4-Door jest w jakikolwiek sposób tani. Poulter zatrzymuje się przed białym sedanem z opuszczonymi przednimi szybami. Ma już gotowy kij i piłeczkę. Następnie bez wysiłku uderza w białą piłkę, która przechodzi przez dość mały otwór i przelatuje na drugą stronę. 

1 z 210 Ferrari

Kolejny wyczyn był dużo bardziej imponujący, ponieważ Ferrari LaFerrari Aperta to naprawdę rzadka maszyna. Ferrari sprzedało 209 sztuk. Egzemplarz numer 210 powstał nieco później, w ramach pomocy w odbudowie środkowych Włoch po trzęsieniach ziemi w 2016 roku. Na rynku wtórnym samochody te są warte miliony dolarów. 

LaFerrari Aperta ma zdejmowany panel z włókna węglowego nad kabiną, a także opcjonalny miękki dach. Osiągi silnika V12 wspomaganego systemem hybrydowym są identyczne jak w coupe, co oznacza, że samochód osiąga 100 km/h w mniej niż trzy sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 350 km/h. 

Tak więc, gdy już wiemy, jaki plan ma Poulter, podnosi swój kij i próbuje przeciągnąć piłeczkę przez małe okna Aperty. Trafienie piłką golfową w maszynę za około milion dolarów byłoby prawdziwą tragedią. Jak już zapewne się spodziewacie, ponieważ film trafił na jego Instagrama, trik się udał. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News