„Chłopaki nie płaczą” - wiedziałeś, że w filmie chodziło o Volkswagena Passata B5? Sprawdź swoją pamięć!

„Chłopaki nie płaczą” - wiedziałeś, że w filmie chodziło o Volkswagena Passata B5? Sprawdź swoją pamięć!

Podaj dalej

Alfa Romeo? Toyota Celica? A może Volvo 240? To pierwsze samochody, które przychodzą nam na myśl o filmie „Chłopaki nie płaczą”. Jesteśmy ciekawi, czy wiedzieliście, że w filmie tak naprawdę wszystko rozbija się o… Volkswagena Passata B5. Przypomnijmy sobie zatem co ciekawsze pojazdy, które przewinęły się przez komedię Olafa Lubaszenki z 2000 roku.

1. Alfa Romeo 166

chłopaki-nie-płaczą-grucha-fred-alfa-romeo

Już w pierwszej scenie Fred i Grucha potrącili swoją Alfą jakiegoś jeżozwierza. Włoska limuzyna i jej fantastyczny silnik V6 zachwycają po dziś dzień. Zresztą, Giulia występująca w najświeższych dziełach również wygląda niczego sobie. A „166” była wówczas dopiero 2-latkiem.

2. Toyota Celica 

chłopaki-nie-płaczą-toyota-celica

Żólta Celica szóstej generacji wywołała szczególne poruszenie wśród fanów „Chłopaki nie płaczą”. Samochód trafił na sprzedaż w 2017 roku po kompletnym jego odrestaurowaniu, które właścicielowi zajęło ponad rok. 

3. Lancia Kappa

chłopaki-nie-płaczą-lancia-kappa

Bohdan Łazuka „Szef” zasiadał na fotelu pasażera stworzonej w 1994 roku Lancii. Pod maską flagowca, następcy Lancii Thema, również znajdował się 3-litrowy Busso V6 z Alfy. Co ciekawe, pierwszy model o tej nazwie został stworzony jeszcze w 1919 roku. A potem były jeszcze Dikappa i Trikappa…

4. Fiat Marea

chłopaki-nie-płaczą-fiat-marea

Ten samochód wjechał na plan filmowy prosto z fabryki Fiata w Tychach. Marea służyła za taksówkę „Cichego”, kolegi Kuby. Biorąc pod uwagę fakt, że wciskał gnata wrażliwemu skrzypkowi, raczej nie chciałbyś trafić do niego na wieczorny kurs. Kuba Brenner korzystał z jego samochodu, gdy nawalał…

5. Volkswagen Beetle 

chłopaki-nie-płaczą-volkswagen-beetle

To z kolei pojazd naszego głównego bohatera, biednego studenta, który próbuje iść śladami ojca. Niestety, wszystko się komplikuje, a spraw Kubie nie ułatwia jego samochód, który cały czas nawala. Całe szczęście, że nie stracił przez niego życia

6. Fiat Multipla

chłopaki-nie-płaczą-ania-mucha

Biorąc pod uwagę fakt, że to kolejny już samochód włoskiej marki, możemy założyć, że nie pojawił się w tej scenie przez przypadek. Co prawda nie wiemy, czy Ania Mucha (filmowa Lili) przyjechała nim do wypożyczalni wideo. W tle pada deszcz, a ona tak skąpo ubrana, że chyba faktycznie Multipla była jej. Ale w takich szpilkach?! 

7. Alfa Romeo 156

chłopaki-nie-płaczą-alfa-romeo-156

W tej Alfie Grucha nie musiał trzymać swojego fajka za oknem, bo raczej nie dbał o cerę i cebulki włosów. Alfa Romeo 156 była wyjątkowym samochodem, który jednak nie sprostał odczarowaniu stereotypu o awaryjności. Mimo to, znalazł sobie wielu sympatyków i wielbicieli. 

Volvo 240

Was też zmęczyły już te włoskie samochody? To w końcu mamy coś naprawdę oryginalnego. Volvo 240, którym do Brzózek Starych jechali Laska z Bąblem to prawdziwa sztuka. Co więcej, panowie po spaleniu kilku lufek zasnęli za kierownicą, a ich bezpieczne Volvo i tak prowadziło ich do celu. Gdy jednak się obudzili, za sobą zobaczyli radiowóz.

chłopaki-nie-płaczą-volvo

9. Polonez

chłopaki-nie-płaczą-polonez

10. Volkswagen Passat B5

chłopaki-nie-płaczą-polonez-volkswagen-passat-b5

Tak – już w 2000 roku wiedzieli, że Passat B5 będzie kultowym samochodem w Polsce. To właśnie o te pojazdy rozchodziło się w sporze między Gruchą i Fredem a Szefem. Walizka, do której kluczyka nie mógł znaleźć Fred, miała zapewnić że samochody rozmyją się za ukraińską granicą. Pojawienie się „ludzika ze złota” i Kuby w klubie zapoczątkowało niefortunny bieg zdarzeń. Jednak to nie Alfa, czy Toyota były najważniejsze w filmie. Tak naprawdę od początku do końca chodziło o Passata!

11. Czesiek…

chłopaki-nie-płaczą-czesiek

Tajemnicą pozostanie co na parkingu pod oknem Laski zostawił Czesiek. Biorąc jednak pod uwagę, że chciał skasować za jego uszkodzenie pięć razy tyle, co za usługę (ok. 3000 zł), nie mogła to być kolejna Toyota Celica. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News