Cena za litr benzyny i Diesla osiągnie rekordowy poziom! Tak drogo nie było od bardzo dawna [CENY]

Cena za litr benzyny i Diesla osiągnie rekordowy poziom! Tak drogo nie było od bardzo dawna [CENY]

Zwrot akcyzy za diesel

Podaj dalej

Od 1 stycznia 2021 roku obserwujemy nieustanny wzrost cen paliw. Benzyna i Diesel już wkrótce osiągną rekordowe kwoty za litr, a wszystko to za sprawą nowego podatku od sprzedaży detalicznej. To złe wieści dla kierowców, bowiem wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących tygodniach ceny paliw będą jeszcze wyższe. 

Diesel i benzyna rekordowo drogie?

Podatek od sprzedaży detalicznej tak naprawdę nie jest niczym nowym, jednak jego pobieranie było kilkukrotnie odraczane. Od 1 stycznia 2021 roku obejmuje on sprzedawców detalicznych, w tym stacje paliw. 

Nie musieliśmy długo czekać i już pod koniec miesiąca można zaobserwować wyraźny trend wzrostowy. Dziś, 21 stycznia musimy zapłacić średnio za litr: Pb98 (4,94 zł), Pb95 (4,63 zł), ON (4,59 zł) i LPG (2,16 zł). 

W najdroższych województwach ceny te są jednak już dużo wyższe. Na Dolnym Śląsku czy opolszczyźnie za litr paliwa typu Diesel przyjdzie nam zapłacić już 4,73 zł, a litr Pb98 dawno przekroczył pułap 5 złotych. 

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Jeśli, jak wskazują eksperci, ten trend się utrzyma, na wielu stacjach benzynowych cena za litr paliwa typu Diesel osiągnie niewyobrażalne jeszcze przed rokiem 5,00 zł za litr. To z kolei będzie oznaczać, że mamy najdroższe paliwo od niemal 7 lat! Ostatni raz takie pieniądze za litr Diesla musieliśmy płacić w 2014 roku.

diesel

Średnie ceny paliw w Polsce: 

Data 2021-01-20
Pb 98 4,94
Pb 95 4,63
ON 4,59
LPG 2,16

Jak chronić się przed tak drastycznymi podwyżkami? Jeszcze w zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa tankowaliśmy za mniej niż 4 zł/litr. Na ten moment możemy zapomnieć o tego typu cenach. 

Aby jak najmniej odczuć negatywne skutki podwyżek należy zastosować kilka kluczowych wskazówek, aby nasz samochód spalił jak najmniej. Odpowiednie korzystanie z tych porad pozwoli ci zredukować spalanie nawet o 2-3 l/100 km! 

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Twój Diesel za dużo pali? Oto 7 prostych trików, które pozwolą ci zmniejszyć spalanie nawet o 2-3 l/100 km

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News