Polacy stuningowali najnowsze BMW M760Li xDrive z silnikiem V12. Efekt jest piorunujący!

Polacy stuningowali najnowsze BMW M760Li xDrive z silnikiem V12. Efekt jest piorunujący!

Podaj dalej

Czarny matowy samochód z błyszczącymi złotymi kołami i body kitem to coś, co sprawdzało się świetnie na początku lat 2000. Jak widać, nic nie stoi na przeszkodzie aby przywrócić to podejście przy nowoczesnym BMW M760Li xDrive. Za tuning tego flagowca z Bawarii odpowiedzialna jest polska firma Auto-Dynamics. 

polska firma bmw

Prawie jak BMW M4

Niemiecki super sedan widoczny na zdjęciach przypomina nieco limitowaną edycję BMW M4 GTS. Polska firma dobrała podobne barwy i przygotowała specjalny body kit. 

Samochód został pomalowany na tzw. matowy czarny Magnus Pro. Przednie koła w rozmiarze 9×22 cali i tylne 10,5×22 firmy Vossen owinięte zostały odpowiednio oponami 225/30 i 295/25 Michelin Pilot Sport 4S. 

polska firma bmw

Jeśli spojrzymy uważnie na przedni zderzak, zauważymy nowy splitter. To część wyżej wymienionego zestawu karoserii, który obejmuje również listwy progowe, tylny dyfuzor z trzema płetwami i dwa spojlery – jeden na dachu, jeden na pokrywie bagażnika. 

Ostatnim elementem tej wersji jest zmienione zawieszenie pneumatyczne, które pozwala najbardziej bogatej Serii 7 jechać nieco bliżej ziemi. 

polska firma bmw

Co z silnikiem?

Flagowy „Bimmer” produkuje więc standardowe 585 koni mechanicznych i 850 Nm momentu obrotowego. Oznacza to ni mniej ni więcej, że polska firma postanowiła pozostawić 6,6-litrowy silnik TwinPower V12 nietknięty. 

Ciężko powiedzieć, czy wprowadzone poprawki wpłynęły na wydajność, ale standardowy M760Li Drive rozwija 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy. Jeśli pozostawisz otwartą przepustnicę przez dłuższą chwilę, samochód rozpędzi się do 305 km/h.

polska firma bmw

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News