Agresja drogowa dotarła nawet do wojska. Dziwne starcie amerykańskich i rosyjskich sił. Chwile grozy w Syrii

Agresja drogowa dotarła nawet do wojska. Dziwne starcie amerykańskich i rosyjskich sił. Chwile grozy w Syrii

Podaj dalej

Czterech żołnierzy amerykańskiego wojska zostało rannych w incydencie z siłami rosyjskimi w północno-wschodniej Syrii. Wydaje się, że agresja drogowa dotarła już nawet tam. Dramatyczne nagranie udostępnione w internecie pokazuje starcie między pojazdami sił wojsk amerykańskich i rosyjskich. 

Chwile grozy w wojsku

agresja-drogowa-chwile-grozy-syria-wojsko

Choć trudno powiedzieć, co doprowadziło do tego incydentu, na filmie widzimy jak pojazdu z USA i Rosji zderzają się ze sobą. W tym czasie nad ich głowami unoszą się rosyjskie helikoptery. 

Jeden szczególnie intrygujący film udostępniony na Twitterze pokazuje, jak amerykański M-ATV i MaxxPro MRAP są wyprzedzane przez rosyjskie pojazdy. Wyraźnie widać, jak samochody zderzają się ze sobą, przejeżdżając przez pustynny obszar. 

Według Politico, po zdarzeniu, czterech żołnierzy amerykańskich doznało łagodnego wstrząsu mózgu. 

Winni Rosjanie?

W oświadczeniu na temat incydentu, rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Ullyot obwinił siły rosyjskie. 

John Ullyot: – Niebezpieczne i nieprofesjonalne działania, takie jak te, stanowią naruszenie protokołów dekonfliktów. Do których zobowiązały się USA i Rosja w grudniu 2019 roku. Koalicja i USA nie dążą do eskalacji z żadnymi krajowymi siłami zbrojnymi. Ale siły zbrojne USA zawsze zachowują przyrodzone prawo i obowiązek obrony przed wrogimi atakami. 

Siły rosyjskie i amerykańskie działały w bliskiej odległości od siebie podczas długotrwałej wojny domowej w Syrii. Amerykańscy urzędnicy twierdzą, że w ostatnich miesiącach siły rosyjskie wkroczyły na terytorium kontrolowane przez wojska amerykańskie we wschodniej Syrii, próbując wyprze amerykańskie wojsko z regionu. 

Incydent ten miał miejsce zaledwie kilka miesięcy po tym, jak w sieci pojawiło się inne wideo. Widzieliśmy na nim amerykański pojazd wojskowy spychający z drogi rosyjską ciężarówkę pancerną.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News