Oto najnowsze Audi RS6-R Avant po tuningu ABT. Kosmiczne liczby niemieckiego super kombi!

Oto najnowsze Audi RS6-R Avant po tuningu ABT. Kosmiczne liczby niemieckiego super kombi!

ABT tuning Audi RS6-R kombi

Podaj dalej

Coraz więcej klientów poszukujących czegoś szybkiego, luksusowego i praktycznego decyduje się na zakup samochodu typu SUV. Na szczęście jest jeszcze całkiem spora grupa ludzi, która ma słabość do super kombi, takich jak Audi RS6 Avant. Jedną z nich jest tuner Abt Sportsline, który po modyfikacjach silnika wziął się za pakiet ulepszeń na zewnątrz. 

600 KM w standardzie to za mało?

ABT tuning Audi RS6-R kombi

Audi RS6 Avant najnowszej generacji w standardzie dysponuje mocą 600 KM i momentem obrotowym w wysokości 800 Nm. Wszystko to za sprawą 4-litrowego, podwójnie turbodoładowanego silnika V8 z technologią mild hybrid. 

Ta konkretna jednostka była stosowana w wielu samochodach Grupy Volkswagena, co oznacza, że tunerzy na całym świecie znają ją jak własną kieszeń. Dzięki temu pakiety aktualizacji mogą radykalnie zwiększyć wydajność, bez wpływu na niezawodność. 

ABT tuning Audi RS6-R kombi

Niemiecki tuner ABT wie co robić z Audi RS6

Jednym z najbardziej znanych specjalistów od Audi w branży jest ABT Sportsline, a jego RS6-R przenosi super kombi na zupełnie nowy poziom. 

Seria modyfikacji podnosi moc do niemal 750 KM, natomiast moment obrotowy wynosi 920 Nm. Dzięki temu od 0 do 100 km/h kombi rozpędzi się w zaledwie 3,2 sekundy, natomiast wskazówka prędkościomierza zatrzyma się na 320 km/h. 

Na kanale Auditography na YouTube mamy okazję zobaczyć film przedstawiający najnowsze RS6-R firmy ABT z bliska. W celu uzupełnienia ulepszeń silnika, samochód został wyposażony w mnóstwo zmian wizualnych. 

ABT tuning Audi RS6-R kombi

Zmiany są widoczne szczególnie z przodu, gdzie pod maskę trafił spliter z włókna węglowego z aerodynamicznymi ostrzami po obu stronach. Ponadto, na tylną i przednią oś trafiły niestandardowe felgi z oponami Michelin Pilot Sport 4S. Jest też nowy układ wydechowy i zmieniony dyfuzor. Z dachu wystaje natomiast intrygujący dzielony spojler. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News