70-letnia babcia próbuje driftować 450-konnym BMW M4. Nic lepszego dziś nie zobaczysz!

70-letnia babcia próbuje driftować 450-konnym BMW M4. Nic lepszego dziś nie zobaczysz!

Podaj dalej

Driftowanie (nie mylić z upalaniem na ręcznym pod Lidlem) to naprawdę niełatwa sztuka. Tym bardziej, jeśli siedzimy za kierownicą 450-konnego BMW M2 napędzanego na tylne koła. Nie przeszkodziło to jednak pewnemu dziennikarzowi motoryzacyjnemu podjąć dosyć nietypowej próby. Jak poradziła sobie ta 70-letnia babcia w próbie driftu?

Babcia w próbie driftu

70-letnia-babcia-drift-bmw-m4-2

Mat Watson, dziennikarz motoryzacyjny prowadzący kanał YouTube CarWow, zafundował swojej 70-letniej mamie całkiem konkretną dawkę emocji. Najpierw poddał ją próbom autonomicznej jazdy w Volvo XC60, premierze Audi RS4 Avant, a jako ostatni „trik” postawił na drift. 

Babcia opisała drift w czarujący sposób – „huśtanie się” samochodem będzie dla niej bardzo intensywną przygodą. Na początek Mat pokazuje jej, jak to się robi za kierownicą BMW M2 Competition. Następnie wsadza ją za kółko BMW M4 Competition. 

babcia-drift-bmw

Sally jest nastawiona do całej imprezy w bardzo pozytywny sposób. Z pewnością jest jedną z najbardziej cool babci, jakie widzieliśmy. Mimo iż wyglądała dość nieswojo, gdy driftował Mat i zamykała oczy, była gotowa spróbować. Mat umówił ją z Samem, profesjonalnym instruktorem, z którym zasiedli w 450-konnym BMW M4 Competition. 

Sam jest bardzo cierpliwym i uprzejmym instruktorem – to facet, z którym chciałbyś wsadzać swoją matkę do samochodu. Gdybyś tylko chciał, aby nauczyła się driftować. Babcia uczy się dość szybko, a po kilku ćwiczeniach dostrzegamy nawet uśmiech w kącikach jej ust. 

Oczywiście, moc M4 zaczynała przeszkadzać Sally. Po jednej ze szczególnie udanych prób wydała nawet z siebie soczyste „WOOO!”. Pod koniec filmu śladowy uśmiech zamienił się jednak w coś, co producenci past do zębów bez przeszkód mogliby wykorzystać w swoich reklamach. Babcia dumnie zaprezentowała Matowi swoje nowo odkryte umiejętności driftowania. Zobaczcie sami. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News