7-letni niemiecki super-sedan jak jacht na kołach. Od 1. właściciela, przebieg 26 000 km. Cena szokuje [ZDJĘCIA]

7-letni niemiecki super-sedan jak jacht na kołach. Od 1. właściciela, przebieg 26 000 km. Cena szokuje [ZDJĘCIA]

alpina-b7-super-sedan

Podaj dalej

7-letni luksusowy super sedan z niewielkim przebiegiem i maksymalną prędkością 312 km/h? Brzmi jak marzenie, prawda? I wcale nie musi być tak trudne do zrealizowania, bo ta BMW Alpina kosztuje tyle, co nowa Skoda Superb. Może więc warto? 

Ten super sedan jest jak limuzyna

alpina-b7-super-sedan

Swego czasu ten samochód był prawdziwym marzeniem i prawdę mówiąc, do dziś trochę tak jak jest. Łączy w sobie prawie wszystkie możliwe cechy samochodu. Nawet pomimo swojego nie najmłodszego wieku, BMW Alpina to prawdziwy klasyk. 

Najwyższej klasy niemiecki sedan od zawsze miał jedno zadanie. Szybko i wygodnie przewozić właściciela na duże odległości – i to zarówno na przednim, jak i tylnym siedzeniu. Na szczycie gamy tych maszyn znajdują się samochody takie jak Audi S8, Mercedes-AMG S Class, które łączą swoją oczywistą szlachetność z wysoką dynamiką. 

Oprócz tych dwóch, nie należy zapominać o producencie, który pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy przedstawia jeszcze ciekawszą ofertę – Alpinę B7. 

alpina-b7-super-sedan

Szlachetny silnik BMW

Ten sedan czuje się świetnie zarówno podczas codziennych dojazdów na zakupy i chyba właśnie tak był wykorzystywany. Pierwszy właściciel zazwyczaj przejeżdża tego typu autem setki tysięcy kilometrów w ciągu roku, a potem sprzedaje go w dość wysokiej cenie. Dziś jednak mamy egzemplarz, który całkowicie nie pasuje do tego opisu. 

Alpina B7 z 2015 roku czyli samochód oparty na piątej generacji BMW Serii 7 o wewnętrznym oznaczeniu F01. Pod maską pracuje silnik 4.4 V8 ze sprężarką i mocą 540 koni mechanicznych. Jest bardzo szybki nawet jak na dzisiejsze standardy – do 100 km/h potrzebuje tylko 4,6 sekundy. Prędkość maksymalna to 312 km/h. 

Samochód jest biały z przeważającym czarnym wnętrzem, ale nie rzuca się w oczy. A tak naprawdę to jacht na kołach – jego stan wydaje się być praktycznie idealny. Nie ma praktycznie żadnych śladów zużycia tak wewnątrz, jak i na zewnątrz. Niemiecki dealer mówi wręcz o idealnym, kolekcjonerskim stanie. 

alpina-b7-super-sedan

Mały przebieg i świetna cena

Super sedan ma zaledwie 26 000 kilometrów przebiegu, więc to najmniej używana BMW Alpina ze wszystkich używek. Przejechanie mniej niż 4000 km rocznie samochodem tego kalibru jest niemalże grzechem. Ale tym lepiej dla drugiego właściciela. 

Możesz nim zostać jeśli zapłacisz 50 328 euro (227 tys. zł), co biorąc pod uwagę liczbę wyprodukowanych egzemplarzy (200) jest niemalże promocją. Super sedan na pewno będzie trzymał swoją cenę, a jeśli nie nabijesz szczególnie dużo kilometrów, z upływem czasu jeszcze na nim zarobisz!

alpina-b7-super-sedan

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News