6-letnie Porsche 911 z przebiegiem 333 tys. kilometrów na sprzedaż. Cena jest okazyjna [ZDJĘCIA]

6-letnie Porsche 911 z przebiegiem 333 tys. kilometrów na sprzedaż. Cena jest okazyjna [ZDJĘCIA]

porsche-911-turbo-s

Podaj dalej

Ktoś przejechał 580-konnym Porsche 911 aż 333 tysiące kilometrów, w trakcie zaledwie 6 lat. Teraz samochód pojawił się na sprzedaż, a jego cena jest naprawdę kusząca. 

Unikatowe Porsche 911

porsche-911-turbo-s

Porsche 911 Turbo S raczej nie służy do tego, aby połykać kolejne kilometry na autostradzie. Jak widać, niektórzy jednak dokładnie tak wykorzystują sportowy samochód. Co ciekawe, obecny właściciel sprzedaje samochód i duży przebieg jest dla niego… cechą na plus. 

Jeśli ktokolwiek z was miał przyjemność jeździć Porsche 911 Turbo S, na pewno wiecie, że nie jest to przesadnie twardy samochód. Można powiedzieć o nim trochę jak o super szybkim Volkswagenie Golfie. Jest wygodny, nie jest hałaśliwy i na codzień może być całkiem normalnym samochodem. 

Różni go tylko to, że od 0 do 100 km/h rozpędza się w zaledwie 3 sekundy, ćwierć mili może pokonać w około 10 sekund. A jego prędkość maksymalna to 330 km/h. 

porsche-911-turbo-s

Ten konkretny egzemplarz powstał w 2016 roku i jest pomalowany kolorem British Racing Green. Do tego ma czerwono-czarne wnętrze. Nie wygląda jak nowy, ale bez patrzenia na licznik, na pewno nie podalibyście aż 333 000 km. 

Wysoki przebieg i ciekawa historia

Dom aukcyjny Bonhams sprzedaje samochód na słowackich rejestracjach. Właściciel pochodził jednak z Holandii, więc możliwe, że po prostu korzystał z bardziej przyjaznego systemu podatkowego w Słowacji. 

porsche-911-turbo-s

Z opisu aukcji dowiadujemy się, że jest to najczęściej używane Porsche 911 Turbo S na świecie. Samochód jest wystawiony jako rarytas. Poza nietypową specyfikacją kolorystyczną jest też pełno wyposażenia i doskonała historia serwisowa. 

Porsche wystawione jest za 80 000 euro, czyli około 362 tysiące złotych. 

porsche-911-turbo-s

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News