31-letni Volkswagen Golf II sprzedany za 385 tys. zł. Najdroższy w historii - skąd ta cena?!

31-letni Volkswagen Golf II sprzedany za 385 tys. zł. Najdroższy w historii - skąd ta cena?!

volkswagen-golf-ii-uzywane

Podaj dalej

Volkswagen Golf drugiej generacji za prawie 400 000 zł, który został sprzedany w zeszłym tygodniu, wywołał powszechne spekulacje: czy to się naprawdę dzieje? Wielu komentujących zastanawiało się także, czy ta sprzedaż była w pełni legalna? Twitter oszalał i w samochodowym internecie użytkownicy zastanawiali się głośno nad jednym i drugim. Teraz wiemy już nieco więcej. 

Najdroższy Volkswagen Golf II w historii

volkswagen-golf-ii-uzywane
fot. Bring a Trailer

Redaktorzy z portalu The Drive skontaktowali się bezpośrednio z Bring a Trailer, za pośrednictwem którego Volkswagen został sprzedany. Platforma aukcyjna udzieliła stanowczej odpowiedzi: 

Bring a Trailer nie toleruje podbijania ceny, a podczas tej aukcji nie było żadnych dowodów wskazujących na coś innego, niż legalne licytowanie. Potwierdziliśmy, że zaangażowani oferenci byli prawowici, a kupujący i sprzedający sfinalizowali transakcję z zadowalającym wynikiem”. 

Wielu z was z pewnością słyszało o tym portalu. To właśnie tam odbywają się jedne z najbardziej efektownych aukcji samochodowych w historii. Pojazdy na stronie sprzedawane są regularnie za naprawdę szalone pieniądze. Wystarczy wspomnieć niedawnego Saaba 900 Convertible za 145 000 dolarów, Subaru 22B za 312 000 dolarów, czy Nissana Skyline GT-R za 315 000 dolarów. A teraz pojawił się jeszcze ten Volkswagen. 

volkswagen-golf-ii-uzywane
fot. Bring a Trailer

Czy wszystko było legalne?

Komentujący pytali, czy to co właśnie się wydarzyło, było na porządku dziennym. Platforma opiera się na społeczności komentujących, która kieruje ruchem na aukcje i podsyca ogień, dzięki któremu witryna jest tak popularna. To marzenie spekulanta, a astronomiczne ceny sprzedaży są dość powszechne. Jednak ten Volkswagen Golf GTI z 1992 roku z przebiegiem nieco ponad 80 000 kilometrów uniósł wiele brwi. To najdroższy Golf drugiej generacji jaki pojawił się na stronie. Co więcej, był dwa razy droższy od drugiego najdroższego…

Oprócz bardzo wysokiej ceny sprzedaży było więcej powodów do niepokoju. To przede wszystkim dwóch użytkowników dodało oferty o wartości 40 000 i 60 000 dolarów bez dużej konkurencji. To doprowadziło do oskarżeń o podbijanie ceny i pranie pieniędzy. Podbijanie cen nie jest powszechnym problemem w programie Bring a Trailer, choć w kwietniu ubiegłego roku faktycznie przydarzyła się taka sytuacja w przypadku Nissana 240SX. 

Pojawiły się również obawy, że sprzedaż nie dojdzie do skutku, a licytujący, który zaoferował najwyższą kwotę, odmówi przyjęcia samochodu. Jednakże, według Bring a Trailer ta aukcja była całkowicie legalna. A jedno jest pewne: ten Volkswagen nie będzie ostatnim, który wywołała lawinę podobnego rodzaju pytań. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News