Ile jest warta 3-miesięczna Skoda Octavia z przebiegiem 4000 km? Czemu ktoś sprzedaje prawie nowe auto?

Ile jest warta 3-miesięczna Skoda Octavia z przebiegiem 4000 km? Czemu ktoś sprzedaje prawie nowe auto?

Skoda-Octavia-2020

Podaj dalej

Skoda Octavia najnowszej generacji to jeden z ulubionych samochodów polskich kierowców. Ale dlaczego ktoś chciałby sprzedać swój egzemplarz po zaledwie trzech miesiącach użytkowania i niecałych 4000 przejechanych kilometrów? Odpowiedź na to pytanie jest dość zaskakująca. 

Ale zaraz, zaraz… Nowa używana Skoda?

Skoda diesel TDI

Kolejni klienci otrzymują swoje wymarzone egzemplarze Skody Octavii czwartej generacji, a internet zalewany jest kolejnymi zdjęciami i opiniami nowych, zadowolonych kierowców. Wszak Skoda Octavia to bardzo udany samochód, w dobrej cenie, nieźle wyglądający i bezawaryjny. Nic dziwnego, że kierowcy bardzo chętnie decydują się na jego zakup. 

Niestety, jak każdy samochód ma „choroby wieku dziecięcego”. Użytkownicy samochodu często narzekają na problemy z oprogramowaniem, które bez aktualizacji nie działa idealnie. System samochodu często wysyła dziwne komunikaty, a system rozrywkowo-multimedialny często nie działa jak należy. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Okazuje się, że niektórzy ze świeżo upieczonych klientów już chcą się pozbyć swoich nowiutkich, pachnących Octavii.

skoda-octavia

Czemu sprzedawać?

Taki przypadek trafił się m. in. na facebookowym forum Skoda Octavia 4. Jeden z użytkowników zwrócił się do internautów z poniższym zapytaniem:

– Cześć wszystkim! Mam takie pytanie. Skoda Octavia IV 1.5 TSI, wersja Style + Selection, 3 lata gwarancji plus pakiet serwisowy, przebieg 3750 kilometrów, wersja liftback. Jaka według was byłaby wartość takiego samochodu? Pytam z uwagi, iż raczej zamienię Skodę na nowego Volkswagena Golfa 8 GTI. Samochód zabezpieczony jest powłoką. Brak jakichkolwiek uchybień, do tego brak problemów z elektroniką. 

Ten samochód wydaje się być więc prawdziwą perełką na rynku samochodów używanych. 3-miesięczna Skoda Octavia, wszystko działa jak należy, a jak wiemy… Auto tylko po wyjeździe z salonu traci ok. 15-20% na wartości. Musimy przyznać, że dziwi nas podejście sprzedającego. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Volkswagen-Golf-GTI-Clubsport-5

Co by jednak nie mówić, Volkswagen Golf 8 GTI to wspaniały samochód. Na ten samochód czekało wielu fanów hot-hatchy. Golf GTI 8. generacji jest już dostępny w salonach i zapewne już niebawem pojawi się również na drogach. Najnowszy Golf GTI napędzany jest 2-litrowym TSI generującym 270 KM i 370 Nm momentu obrotowego. Samochód ma napęd na przednią oś a sprint od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 6,3 sekundy. Do wyboru są dwie skrzynie biegów – 7-biegowy automatyczny DSG i 6-biegowy manual.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News