Co za okazja! NOWY Volkswagen Passat kombi 2.0 TDI za... 37 tys. złotych! Kto pierwszy ten lepszy [ZDJĘCIA]

Co za okazja! NOWY Volkswagen Passat kombi 2.0 TDI za... 37 tys. złotych! Kto pierwszy ten lepszy [ZDJĘCIA]

volkswagen-passat-b6-pachnie-jak-nowy

Podaj dalej

Nowy Volkswagen Passat w kombi z 2-litrowym TDI w dobrych pieniądzach? Po pierwsze – dziś takiego zestawu na próżno szukać w salonach niemieckiej marki. Po drugie – to możliwe, jeśli udamy się na rynek wtórny. Ten konkretny egzemplarz kosztuje zaledwie 44 tysiące złotych! 

Ten Passat pachnie jak nowy

volkswagen-passat-b6-pachnie-jak-nowy

Volkswagen Passat, żeby miał sens, musi być w kombi, musi mieć dużego Diesla. I najlepiej minimalne zużycie. No i żeby nie był zbyt drogi, prawda? 45 tysięcy złotych to dobra cena? To może brzmieć jak żart, albo oszustwo, ale samochód jest idealny. 

Passat to samochód kultowy i widzieliśmy w przeszłości niejeden egzemplarz, który przejechał grubo ponad pół miliona kilometrów i wciąż nie wyglądał na „zajechanego”. Tego typu przykłady pokazują tylko, że dany samochód może robić naprawdę ogromne przebiegi i to w stosunkowo krótkim okresie czasu. 

volkswagen-passat-b6-pachnie-jak-nowy

Takim samym samochodem można jednak nie jeździć praktycznie w ogóle. Ten konkretny Volkswagen Passat ma 13 lat i przez cały ten czas większość czasu stał zaparkowany w garażu. 

Volkswagen TDI w kombi – klasyka kina

To Volkswagen Passat B6, czyli nieco starszy samochód, ale ma 2-litrowego diesla pod maską i jest w nadwoziu kombi. Takie samochody zwykle robią bardzo dużo kilometrów, ale ta maszyna ominęła tę część swojego życia. Może dlatego, że wyposażenie jest mocno podstawowe?

To samochód klasy średniej, więc nie ma kompletnej biedy – jest manualna klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby, centralka, elektryczne lusterka, radio z CD oraz niezbędne elementy bezpieczeństwa. Ale to wszystko – nie ma nawet czujników parkowania. Nie jest idealnie, ale nie ma co lamentować. 

volkswagen-passat-b6-pachnie-jak-nowy

Nie wiemy z jakiego powodu właściciel nie korzystał z samochodu, ale ten Volkswagen Passat ma na liczniku tylko 48 000 km w ciągu 13 lat. Jak na Passata z 2-litrowym TDi to tyle co nic. Dodatkowo samochód był regularnie serwisowany i wygląda jak nowy. Zobaczcie tylko na nieuszkodzoną kierownicę, fotele, rolety… To wciąż nowe auto i według sprzedawcy pachnie jak nowe. 

Cena jest śmiesznie niska

volkswagen-passat-b6-pachnie-jak-nowy

Można by się spodziewać, że taki samochód będzie drogi, przecież dziś każdy samochód jest drogi. A przynajmniej tutaj jest ku temu powód. Ale tak nie jest – samochód kosztuje 9450 euro, więc nawet przy obecnym kursie euro to 44 tysiące złotych. No i można jeszcze odliczyć VAT, dzięki czemu cena spadnie do 37 000 zł. Nic tylko brać! Przecież ten Volkswagen Passat TDI przejedzie jeszcze spokojnie z 950 000 kilometrów!

Oczywiście, to wciąż starszy Passat B6 z dość biedną specyfikacją. Ale jeśli nie potrzebujesz wielu gadżetów, wszystko co najważniejsze jest pod maską. 2-litrowy Diesel TDI to najlepszy przyjaciel na długie podróże. Wiedząc, że Passat odejdzie niedługo do lamusa, może warto rozważyć zakup takiego egzemplarza?

volkswagen-passat-b6-pachnie-jak-nowy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News