100-oktanowa benzyna – tankowanie przynosi korzyści także dla „standardowych” samochodów

W świadomości kierowców utrwaliły się dwa rodzaje benzyny oferowane na stacjach paliw w Polsce – popularna 95-ka i 98-ka. Jednak kierowcy mają do wyboru także 100-oktanową benzynę w postaci Shell V-Power Racing 100, która zapewnia najwyższe osiągi w większości typów pojazdów i w większości warunków jazdy[1]. Najlepsze w rodzinie paliw Shell paliwo warto tankować także do „standardowych” samochodów, którymi poruszamy się na codzień. Niesie ono bowiem za sobą szereg korzyści, o których mogliście nigdy nie słyszeć.

Dystrybutor Shella
Podaj dalej

Materiał powstał przy płatnej współpracy z firmą Shell

Shell V-Power Racing 100 to 100-oktanowa benzyna nie tylko dla kierowców wyścigowych

Shell dystrybutor na stacji paliw
fot. Marcin Zabolski

Shell V-Power Racing 100 to benzyna o większej liczbie oktanowej, która pomaga uwolnić pełny potencjał silnika w waszych samochodach. Nie dajcie się jednak zwieść – to paliwo przeznaczone nie tylko do najmocniejszych i najszybszych samochodów z wyścigowym zacięciem. Można tankować je nawet do „standardowych” samochodów.

Paliwa z rodziny premium są dodatkowo wzbogacone i zawierają udoskonaloną formułę, która pomaga utrzymać nasz silnik w czystości. Paliwo Shell V-Power Racing 100 pomaga czyścić i chronić elementy układu paliwowego naszego silnika, takie jak zawory czy wtryskiwacze, przed nawarstwiającym się osadem wpływającym na wydajność silnika. Co więcej, paliwo Shell V-Power Racing 100 zawiera specjalne składniki redukujące tarcie. Pomagają one w pracy kluczowych elementów silnika.

Shell współpracuje z wieloma utytułowanymi zespołami ze świata motorsportu. Scuderia Ferrari, BMW M, czy Ducati – te zespoły otrzymują (i wspólnie opracowują) paliwo wyścigowe, które zawiera co najmniej 99% składników tego samego typu, co paliwo Shell V-Power Racing 100 oferowane na stacjach paliw.

Dodatkowe korzyści dla klubowiczów – tankowanie w niedzielę

Stacja Shell
fot. Shell

Tankując paliwo Shell V-Power Racing 100 możemy zadbać nie tylko o nasz silnik, ale także o stan naszego konta Shell ClubSmart. Dołączając do programu lojalnościowego możemy liczyć na szereg korzyści, dodatkowych promocji a także punkty wymienne na paliwo, zakupy lub karty podarunkowe do lubianych sklepów.

Dla klubowiczów programu Shell ClubSmart przygotowane są specjalne oferty, dzięki którym mogą oni szybko zwiększać swój stan konta. Jedna z nich dotyczy właśnie paliwa Shell V-Power Racing 100. Za zatankowanie każdego litra 100-oktanowej benzyny do naszego konta zostanie doliczonych aż 5 punktów (od poniedziałku do soboty), natomiast tankowanie 1 litra 100-oktanowej benzyny w niedzielę „wycenione” jest aż na 10 punktów.

Punkty do programu Shell ClubSmart można zbierać także za zakupy dokonywane na stacjach Shell. Za każde wydane 4 złote otrzymamy wówczas 1 punkt przypisany do naszego konta Shell ClubSmart.

[1] Pomiary przy użyciu standardowych testów branżowych oraz testów własnych firmy Shell. Benzyna Shell V-Power Racing o liczbie oktanowej 100 w porównaniu z paliwami Shell FuelSave o niższej liczbie oktanowej 95 w pojazdach reagujących na liczbę oktanową. Uzyskane efekty mogą różnić się w zależności od rodzaju pojazdu, typu silnika, warunków atmosferycznych czy stylu jazdy.  Wejdź na www.shell.pl, by uzyskać więcej informacji.

Przeczytaj również