To może być kosmos! Inżynier z NASA poprowadzi projekt latających samochodów Hyundaia

To może być kosmos! Inżynier z NASA poprowadzi projekt latających samochodów Hyundaia

Podaj dalej

Hyundai uruchomił Jednostkę Miejskiej Mobilności Powietrznej, które zadaniem będzie rozwój latających samochodów. Szefem projektu tzw. megaurbanizacji został dr. Jaiwon Shin były lider Dyrekcji Misji Badawczej ds. Aeronautyki w NASA.

Dr. Jaiwon Shin: Po 30 latach pracy nad najnowszymi badaniami i rozwojem lotnictwa w NASA jestem bardzo podekscytowany możliwością kształtowania strategii mobilności w transporcie lotniczym w Hyundai Motor Group. Nowy zespół w Hyundai opracuje podstawowe technologie, dzięki którym firma stanie się siłą napędową miejskiej mobilności w transporcie lotniczym. Wartość tego sektora w ciągu najbliższych 20 lat ma urosnąć do wartości 1,5 biliarda dolarów.

Hyundai jest pierwszym producentem, który uruchomił własny oddział do projektowania latających samochodów. Jednak inne koncerny także myślą o podboju tego sektora. Toyota zainwestowała już 375 mln dolarów w zewnętrzny projekt budowy jednoosobowej maszyny latającej. Celem jest nawet wykorzystanie maszyny do odpalenia pochodni olimpijskiej na przyszłorocznych igrzyskach w Tokio.

Ponadto chiński producent Geely (właściciel Volvo i Lotusa) zakupił w 2017 r. markę Terrafugia, która ma już za sobą kilka unoszących się prototypów. W Europie inwestuje z kolei Audi, które dokłada się do badań Airbusa, pracującego nad modułem pasażerskim przyczepianym do kwadrokoptera lub czterokołowej platformy do jazdy po lądzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News