Ile czasu potrzebuje zespół rajdowy na wymianę silnika i skrzyni w klasycznym Porsche 911?

East African Safari Classic Rally jest jednym z najbardziej wymagających rajdów dla samochodów historycznych. Firmą specjalizującą się w udanych przeprawach sportowym tempem po Kenii jest brytyjska ekipa Tuthill Porsche. Na wyjątkowe uznanie zasługują mechanicy zespołu.

Ile czasu potrzebuje zespół rajdowy na wymianę silnika i skrzyni w klasycznym Porsche 911?
Podaj dalej

Jednym z klientów firmy z Wardington jest rajdowy mistrz świata z 1984 r., dziś 71-letni Stig Blomqvist. W ostatniej edycji rajdu, która odbyła się w 2017 r. Szwed doznał awarii silnika. Jeśli spojrzycie na wideo poniżej zobaczycie jak na krótkim serwisie w terenie mechanicy Tuthill Porsche dokonali wymiany jednostki napędowej (wraz z demontażem skrzyni biegów).

Serwisanci dokonali tego w ok. 11 minut, dzięki czemu Blomqvist nie dostał kary czasowej za zbyt długi serwis. Niestety Szwed nie powtórzył swojego zwycięstwa z 2015 r., ponieważ tak jak większość kierowców utknął w głębokim błocie. Co ciekawe, metę East African Safari Classic Rally 2017 najszybciej osiągnęły dwie załogi. Po pokonaniu ponad 1500 km taki sam czas zmierzono Brytyjczykom Ryanowi Championowi z Richardem Jacksonem (Porsche 911 z Tuthill Porsche) i Kenijczykom Carlowi Tundo z Timem Jessopem (Triumph TR7). Blomqivst dotarł wtedy swoją 911-tką na ósmej lokacie.

Jeżeli macie Porsche 911 i chcielibyście nabyć nieco umiejętności kierowców wyczynowych to warto zapoznać się z ruszającym w maju programem Porsche Driving Experience. Cykl szkoleń przeznaczony jest zarówno dla posiadaczy Porsche, jak i tych, którzy dopiero ewentualnie planują jego zakup, bądź po prostu chcieliby sprawdzić się za kierownicą tych sportowych maszyn.

Tekst: Marcin Zabolski
Zdjęcia: McKlein

Tagi: Porsche, Porsche Driving Experience, Stig Blomqvist, Rajd Safari

Przeczytaj również