Prawdziwa zabawka dla dużych i małych chłopców, która szybko się nie zepsuje? Jest ich sporo w Porsche Experience

Podstawowym bólem głowy przy sprezentowaniu jazdy sportowym samochodem jest fakt, że kilometrów ekscytacji jest relatywnie mało. Oczywiście jest to związane z niższą ceną, ale chcąc skosztować czegoś wybornego, może lepiej pomyśleć o tym jak się naprawdę tym najeść, a nie tylko wzmóc apetyt?

Prawdziwa zabawka dla dużych i małych chłopców, która szybko się nie zepsuje? Jest ich sporo w Porsche Experience
Podaj dalej

W przypadku katowania samochodu przez cały dzień na torze pojawia się problem wytrzymałości. Nawet sportowe, ale wciąż seryjne auta mają określoną wytrzymałość poszczególnych podzespołów. Szukając maszyn, które nie skapitulują z przegrzania warto szukać na Silesia Ringu w Kamieniu Śląskim. Bowiem to właśnie tam odbywają się wyjątkowe eventy Porsche Experience, po których zdecydowanie nie czuć niedosytu.

W końcu nie tylko osiągi, ale właśnie jakość, za którą idzie wytrzymałość jest tym czymś, co odróżnia Porsche od konkurencji. Między innymi temu właśnie służą te coraz popularniejsze szkolenia, pozwalające sprawdzić szeroką gamę modeli producenta z Zuffenhausen. Oszałamiających wrażeń można doznać tam nie tylko za kierownicą kultowych 911-tek.

Struktura Porsche Experience posiada kilka stopni zaawansowania. Dla początkujących dostępne są programy Porsche on Track oraz Precision. To po nich otwiera się ścieżka do istnej petardy, czyli stopni Performance oraz Masters (o wyczynowym Clubsport nie wspominając). Wymienione programy to aż 2 dni jazd po nowoczesnym Silesia Ringu od rana do późnego popołudnia. O intensywny program dbają doświadczeni instruktorzy m.in. świetnie przekazujący wiedzę Janusz Dudek oraz uczestnik 52 rund WRC, Michał Kościuszko.

Profesjonalna nauka bezpiecznej i sportowej jazdy ofensywnej uzupełniona jest zajęciami z trenerem psychomotoryki – elementem, który wielu sportowców bagatelizuje. Warto dodać, że efektywne treningi za sterami Porsche to nie tylko oferta dla dorosłych z prawem jazdy, ale również dla młodzieży, których marzeniem jest kariera w sportach motorowych. W ramach Young Driver Academy szkoleni są nawet 14-latkowie, co jest pozytywnym symptomem, pozwalającym z optymizmem myśleć o przyszłych polskich kierowcach.

Ze szczegółami wszystkich programów można zapoznać się na dedykowanej stronie Porsche Experience tutaj.

Przeczytaj również