Hyundai zaprezentował w Polsce odświeżony model i30. Ważne zmiany pod maską

W zeszłym tygodniu Hyundai zaprezentował w Polsce odświeżonego SUV-a – popularnego także w naszym kraju Tucsona. Koreański producent na lotnisku pod Częstochową pokazał także poliftowego i30, w którym zaszły ważne zmiany. Samochód w wersjach hatchback i kombi jest na rynku już od 2017 roku, a lifting wprowadza do sporo świeżości nie tylko na zewnątrz. 

nowy-hyundai-i30-facelifting
Podaj dalej

Hyundai wciąż wierzy w hatchbacka i kombi

nowy-hyundai-i30-facelifting
fot. Wojciech Garbarz

Hyundai i30 notuje bardzo dobre wyniki sprzedażowe, ale producent nie spoczywa na laurach. Najnowszy lifting zawiera subtelne, ale wpływowe zmiany w całym projekcie. Możemy tu wymienić m. in. nowy wygląd zderzaków, wzory kół, czy żywszą gamę kolorów do wyboru. We wnętrzu pojawił się cyfrowy zestaw wskaźników, który dodaje powiew świeżości. Ale nie chodzi tylko o estetykę. 

Hyundai za sprawą zmodyfikowanych funkcji bezpieczeństwa strategicznie przedłuża żywotność modelu i30. Choć SUV-y i małe crossovery cały czas wypierają z rynku hatchbacki i kombi, koreański producent nie przestaje angażować się rownież w ten segment. 

nowy-hyundai-i30-facelifting
fot. Wojciech Garbarz

Koreański producent wprowadził także istotne zmiany w specyfikacjach silnika. Do portfolio zostanie włączony bardziej złożony silnik z turbodoładowaniem oraz łagodna hybryda. 

Coś więcej niż tylko lifting 

W czasach, gdy większość producentów po prostu wycofuje swoje modele z tego segmentu, musimy cieszyć się, że Hyundai nadal rozwija i30. Najnowszy lifting świadczy o przyszłościowym podejściu Hyundaia do projektowania i innowacji motoryzacyjnych. Ucieszy to kierowców poszukujących niezawodnego, bezpiecznego i wydajnego samochodu, który niekoniecznie będzie SUV-em. 

nowy-hyundai-i30-facelifting
fot. Wojciech Garbarz

Stanisław Dojs, PR Manager Hyundai Polska: i30 przeszła nieco mniejsze zmiany niż Tucson, również są to detale dotyczące wyglądu zderzaków, czy wzoru felg. Najważniejsze zmiany zaszły jednak w środku. Tam znajdziemy zupełnie nowej jakości materiały, znacznie ładniej wykończony jest ten samochód. Plus ważną zmianą, w przypadku i30, wiele funkcji które były dostępne w wyższych wersjach wyposażeniowych, stały się także dostępne w wersjach podstawowych. 

W ofercie nie zabraknie także i30 w wersji N. Dzięki temu kierowcy poszukujący nieco większych emocji od swojego samochodu będą mieli także w czym wybierać. W wersji i30 N znajdziemy m. in. nowe wloty powietrza, listwy boczne, czy 18-calowe felgi. Światła LED stały się standardem dla wszystkich wersji wyposażeniowych.

nowy-hyundai-i30-facelifting
fot. Wojciech Garbarz

Choć i30 to na chwilę obecną najstarszy model Hyundaia, który znajduje się w sprzedaży, facelifting powinien skutecznie przedłużyć jego życie. 

Przeczytaj również