Holenderski tuner stworzył pierwsze na świecie 454-konne BMW M3 CS Touring

Holenderski tuner stworzył pierwsze na świecie 454-konne BMW M3 CS Touring

Holenderski tuner stworzył pierwsze na świecie 454-konne BMW M3 CS Touring

Podaj dalej

Wszyscy, którzy mają choć odrobinę benzyny we krwi, od zarania dziejów czekają na wersję kombi kultowego BMW M3. Mimo niezbyt subtelnych modlitw i próśb fanów, bawarska marka nie dała nam tego, czego chcemy. Czego potrzebujemy. 

Nie szkodzi. Na szczęście są profesjonalni tunerzy, którzy starają się jak mogą wypełniać lukę w ofercie BMW. Tak prywatni entuzjaści, jak i duże firmy, od zawsze starali się łączyć standardowe modele Serii 3 Touring z częściami, na których widniało logo M Performance. 

Najnowszym zespołem biorącym udział w tym nurcie jest holenderski tuner Fullcartuning kierowany przez Sandera Koelemija. Jednakże, ten konkretny samochód jest jeszcze bardziej wyjątkowy niż wymarzony M3 Touring. 

Gratka dla fanów BMW. Przegląd ewolucji silników z turbodoładowaniem z Monachium

W rzeczywistości ekipa Koelemija zrobiła dodatkowy krok w stworzeniu limitowanej edycji, jeszcze szybszego F80 M3 CS w formie Touring. 

Pod spodem rodzinnego G21 Serii 3 Touring znajdują się wszystkie klejnoty pożądanego M3 CS. Niestety, oznacza to również, że jeden z 1200 egzemplarzy supersedana został na dobre usunięty z motoryzacyjnej mapy. Warto jednak wspomnieć, że pojazd-dawca został poważnie uszkodzony w wyniku wypadku. 

Na szczęście żadna z ważnych części, takich jak silnik, zawieszenie, czy skrzynia biegów, nie zostały uszkodzone w takim stopniu, aby nie dało się ich wykorzystać przy tym projekcie. 

Wszystko to oznacza, że pod maską spokojnego krążownika dla rodziny pracuje 3-litrowy, podwójnie doładowany motor generujący 454 konie mechaniczne. Oznacza to również, że tzw. „F81 M3 CS” skręca i hamuje jak samochód znany z serii DTM. Na złote felgi świetnie komponujące się z kolorem nadwozia powędrowały opony Michelin Pilot Sport Cup, które nie tylko podkreślają sportowy charakter tego kombi, ale pozwalają także na zachowanie bezpiecznego poziomu przyczepności przy tak ogromnej mocy.

Ten jednorazowy projekt będzie spełnieniem marzeń dla każdego fana samochodów kombi. Zamiast wypełniania swojego garażu dwoma osobnymi samochodami, Sander i jego firma ma auto, które w pełni zaspokoi twoje potrzeby. Praktyczność w środę, czy przyjemna jazda w sobotę? Nie ma problemu, M3 w wersji kombi da ci wszystko. Na złote felgi świetnie komponujące się z kolorem nadwozia powędrowały opony Michelin Pilot Sport Cup, które zapewnią właściwy poziom przyczepności. 

Wybierasz się na Track Day, ale nie wiesz która opona będzie najlepsza?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News