Haas cierpliwie czeka na decyzję Kubicy. Ma jednak plan "B"

Haas cierpliwie czeka na decyzję Kubicy. Ma jednak plan "B"

8 interakcji
hass Gunther Steiner

Podaj dalej

Gunther Steiner nie ukrywa, że cały czas jest zainteresowany zakontraktowaniem Roberta Kubicy na sezon 2020. Polak w amerykańskim zespole miałby pełnić rolę kierowcy rezerwowego i testowego, oraz pracować w symulatorze.

Przejście Kubicy do Haasa wydaje się najbardziej prawdopodobną opcją tym bardziej, że szef Haasa zawsze wypowiadał się o Polaku w samych superlatywach.

Steiner podkreśla jednak, że czeka na decyzję kierowcy cierpliwie, ale przygotował też plan „B”, gdyby Robert Kubica miał jednak inne plany na dalszą część kariery.

Gunther Steiner dla RaceFans: Czekamy. Od dwóch tygodni nic się nie zmieniło i mam nadzieję, że w kolejnym otrzymamy jakieś wiadomości. Ruch jest po stronie Roberta. Musi zdecydować, co chce robić. My cierpliwie czekamy, bo wiemy, że to dla niego ważna decyzja. Dlatego w pełni to szanuję. Wiem, że to musi zająć trochę czasu, że musi wszystko dokładnie przemyśleć.

Robert Kubica powiedział ostatnio po Grand Prix Brazylii, że priorytetem na przyszły rok jest ściganie się. Nie wiadomo jednak jakie opcje ma polak w innych seriach wyścigowych i czy będzie w stanie połączyć je z pracą w Haasie. Decyzję krakowianina poznamy zapewne w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News