Gwiazdy RSMP odwiedzą popularny AB Cup i BMW-Challenge

Gwiazdy RSMP odwiedzą popularny AB Cup i BMW-Challenge

10 interakcji

Podaj dalej

W sobotę, 7 lipca na zamkniętym lotnisku w Zegrzu Pomorskim odbędzie się piąta runda Ogólnopolskiego Rallysprintu AB Cup i BMW-Challenge. Warto zainteresować się tym wydarzeniem o tyle bardziej, że na imprezie będzie można spotkać czołowych kierowców z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Przerwa po pierwszej połowie sezonu RSMP skłoniła kilku zawodników, aby wspólnie zrelaksować się na Pomorzu. Na event wybiera się m.in. lider punktacji mistrzostw Polski, Jakub Brzeziński. Oprócz „Colina” uczestnicy będą mogli spotkać się z innym użytkownikiem samochodu R5 – rutynowany Zbigniewem Gabrysiem. Swoją obecność potwierdził także Maciej Rzeźnik, przed laty czołowy kierowca w RSMP, na którego powrót do rajdowania wciąż czekają kibice.

Profesjonalni kierowcy z pewnością chętnie udzielą szeregu rad mniej doświadczonym uczestnikom imprez. Wśród nich nie brakuje też bardzo dobrych zawdoników, którzy wychowywali się na cyklu AB Cup i BMW-Challenge, organizowanym od 2007 r. Wśród entuzjastów rajdowania w Zegrzu Pomorskim jest ekipa Atlas Ward Polska, która oprócz namówienia na przyjazd sponsorowanego przez nich Jakuba Brzezińskiego, wystawia aż 6 samochodów BMW. Co ciekawe dyrektor krakowskiego oddziału Atlas Ward poznał „Colina” po potężnym dzwonie widocznym na wideo poniżej.

Już w sobotę kolejna runda! My nie możemy się już doczekać :)Podczas V rundy do jazdy wraca Piotr Nowak, będzie to jego debiut w tym sezonie. Liczymy, że runda w Zegrzu Pomorskim nie zakończy się dla niego fiaskiem, jak ta ubiegłoroczna.Spójrzcie jak to wyglądało!Piotrkowi i całej załodze życzymy wykręcenia jak najlepszych czasów i zdobycia jak największej ilości pucharów!POWODZENIA!!!!!

Publiée par ATLAS WARD Motorsport sur Mercredi 22 juillet 2015

Piotr Nowak, Atlas Ward Polska: AB Cup jest nam bardzo bliskie, ponieważ to właśnie tutaj rozpoczynaliśmy swoją bardziej zaawansowaną przygodę z motorsportem. Cykl traktujemy jako formę odstresowania się od codzienności zawodowej, dzięki temu wszyscy się restartujemy przy sportach motorowych. W ogóle bardzo cieszy nas fakt, że mamy przyjemność realizować się zawodowo z osobami z związanymi z motorsportem, patrz M-Sport, Olimp Racing, Förch Racing, BTH, więc tym bardziej cieszy to, że możemy łączyć przyjemność z pożytecznym. Jesteśmy amatorami, więc staramy się maksymalnie zapełnić nas czas takimi aktywnościami.

Lista zgłoszeń do sobotniej imprezy obejmuje już prawie 40 nazwisk. Z racji BMW-Challenge dominują głównie samochody bawarskiej marki, ale na liście nie brakuje popularnego Subaru Impreza, Hondy Civic czy zwinnych Fiatów Seicento/Cinquecento. Każda z załóg znajdzie na trasie ciekawe partie, gdzie będzie można wykorzystać potencjał samochodu i wykazać się umiejętnościami. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku, 5 lipca do godz. 18:00.

Po więcej informacji warto zajrzeć na oficjalną stronę cyklu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News