Gruzini okradali samochody „na kolec” w Warszawie. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Gruzini okradali samochody „na kolec” w Warszawie. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Podaj dalej

Policjanci z Ursynowa zatrzymali obywateli Gruzji podejrzanych w sprawie okradania samochodów metodą „na kolec”. W ręce policji trafiły trzy osoby w wieku od 37 do 58 lat.

Ursynowscy kryminalni pracowali nad tą sprawą od dłuższego czasu. Najstarszy mężczyzna przebijał koła w samochodach, a kiedy poszkodowani wychodzili z samochodu sprawdzić co się stało, pozostali dwaj kradli z samochodu kosztowności, jak np. telefony, portfele, czy laptopy.

fot. policja.pl

Sprawa nabrała rozpędu, kiedy złodzieje ukradli laptopa będącego własnością jednej z warszawskich uczelni. Znajdowały się tam m.in. dane osobowe kandydatów na studia. Kryminalni ustalili kto może stać za kradzieżami. Obywatele Gruzji wymieniali się skradzionym sprzętem i najczęściej oddawali go do lombardów.

Sprawa była trudna, bowiem podejrzani zawsze spotykali się w innym miejscu i nawet nocowali w różnych lokalizacjach. Jak informuje portal policja.pl, policjantom jednak udało się ich namierzyć i zatrzymać. Przy podejrzanych znaleziono kolejne skradzione sprzęty. Trójka obywateli Gruzji usłyszała już zarzuty. Grozi im 5 lat więzienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News