FordPass - czyli jak Amerykanie zawładną rynkiem aut elektrycznych w Europie

FordPass - czyli jak Amerykanie zawładną rynkiem aut elektrycznych w Europie

FordPass

Podaj dalej

Ford przeprowadzi wielką rewolucję w systemie ładowania elektrycznych samochodów

Ford szczegółowo opisał, w jaki sposób będzie wspierać swoich przyszłych klientów pojazdów elektrycznych. Amerykański producent twierdzi, że ich rozwiązania wprowadzone w systemie ładowania zapewnią dostęp do największej publicznej sieci ładowania w Europie.

Torując drogę dla całkowicie nowego, inspirowanego Mustangiem elektrycznego SUV-a o przewidywanym zasięgu 600 km, Ford przyznał, że jego klienci będą mogli korzystać z aplikacji FordPass. Ta pomoże zlokalizować, nawigować i opłacić (a także monitorować) ładowanie w jednej ze 125 000 lokalizacji wchodzących w skład sieci ładowania FordPass. Ta obecna będzie w 21 krajach.

Bez strachu

– Jednym z największych utrudnień dla klientów rozważających kupno pojazdu elektrycznego była obawa przed brakiem zasilania lub brak możliwości znalezienia miejsca do podłączenia – mówi Ted Cannis, dyrektor ds. globalnej elektryfikacji Forda. – Oferując wiodący w branży dostęp do ładowania, w tym największą sieć publicznych stacji ładowania spośród wszystkich producentów samochodów, usuwamy te bariery. Pozwalamy tym samym większej liczbie klientów na czerpanie korzyści z posiadania pojazdu elektrycznego.

Klienci będą mogli czerpać korzyści zarówno w domu, jak i w podróży. Każdy pojazd elektryczny z wtyczką Forda będzie standardowo wyposażony w kabel Ford Home Charge. Dzięki niemu naładujemy nasz samochód niezależnie od mocy dostępnej w gniazdku domowym. Pojazdy elektryczne Forda będzie można ładować przez domowe gniazdko lub opcjonalny, montowany na ścianie Ford Connected Wallbox.

Cała Europa za jedno kliknięcie

Współpraca z NewMotion, a także wykorzystanie łączności zapewnianej przez FordPass Connect pozwoli na kolejne udogodnienia. Klienci będą mogli korzystać z punktów ładowania na wielu rynkach bez potrzeby zakładania nowego konta. 

Aplikacja mobilna FordPass umożliwi kierowcom zdalne monitorowanie stanu naładowania pojazdu. Kierowcy będą mogli także skorzystać z funkcji planowania podróży FordPass Power My Trip. Uwzględnia ona aktualny stan naładowania pojazdu i wynajduje odpowiednie punkty ładowania na trasie. Co ciekawe, aplikacja znajdzie najlepsze punkty w pobliżu restauracji lub centrów handlowych. Wszystko po to, by maksymalnie umilić nam czas w trakcie ładowania pojazdu.

FordPass Connect umożliwi klientom Forda w Europie przesyłanie wcześniej zaplanowanych tras ze swoich telefonów lub tabletów bezpośrednio na ekrany samochodów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News