Fiat planuje nowego 500e i 500-tkę kombi. Koniec Punto

Fiat planuje nowego 500e i 500-tkę kombi. Koniec Punto

Fiat planuje nowego 500e i 500-tkę kombi. Koniec Punto

Podaj dalej

Koncern Fiat Chrysler Automobiles dostarczył sporo ciekawych informacji podczas swojej prezentacji inwestorskiej. Pięcioletni plan zakłada nową wersję elektrycznego Fiata 500e oraz 500-tkę w nadwoziu kombi.

Nowości mają nadejść w 2020 r. Nowy elektryczny Fiat 500e pojawi się na rynku razem z Fiatem 500 Giardiniera, odwołując się do wersji kombi klasycznej 500-tki z lat 60′ XX wieku (foto poniżej). Oba modele uzupełnią ofertę, w której będą też 500X i 500L, dostępne także z własnymi napędami hybrydowymi.

Fiat 500 Giardiniera

Podczas prezentacji inwestorskiej FCA strategię elektryfikacyjną, która zakłada 4 różne platformy samochodów elektrycznych. Nowy Fiat 500e (nie znamy parametrów technicznych nowej konstrukcji) będzie korzystać z płyty „miejskiej” (city car). Pozostałe podwozia dla elektryków otrzymały nazwy „mainstream”, „performance” oraz „premium”.

Śmierć Punto

Fiat zapowiedział także likwidacją modelu Punto, którego trzecia generacja była produkowana przez 13 ostatnich lat. Śmierć popularnego modelu nastąpiła po tym, jak FCA rozważało opcje przeniesienia produkcji tańszych samochodów do fabryk z tanią siłą roboczą. Ostatecznie nie zdecydowano się na to, więc Punto nie pojawi się już w ofercie włoskiej marki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News