Fernando Alonso wróci jeśli otrzyma propozycję od Mercedesa lub Ferrari

Fernando Alonso wróci jeśli otrzyma propozycję od Mercedesa lub Ferrari

84 interakcje
Fernando Alonso wróci jeśli otrzyma propozycję od Mercedesa lub Ferrari

Podaj dalej

„Emerytowany” szef zespołu Formuły 1, a także mentor, manager i powiernik Fernando Alonso pozostaje nieugięty i twierdzi, że Hiszpan wróci do F1 jeśli tylko dostanie telefon z taką propozycją od Ferrari lub Mercedesa. Inne zespoły nie wchodzą w grę.

Chociaż Alonso odwrócił się od Formuły 1, nie będąc już w stanie znieść kolejnego roku zmagań z McLarenem, dwukrotny mistrz świata pozostaje jednym z najbardziej szanowanych kierowców w branży.

Były szef zespołu Renault, który cały czas zaangażowany jest w zarządzanie karierą hiszpańskiego kierowcy uważa, że tylko Ferrari lub Mercedes są w stanie skusić Alonso do powrotu.

Flavio Briatore: Czy on powróci [do F1] jeżeli pojawi się oferta z Mercedesa lub Ferrari? Tak sądzę. Są tylko dwa takie zespoły. Pozostałe dają możliwość walki jedynie o czwarte, piąte lub szóste miejsce. Uważam, że przy jego talencie, gdy otrzyma odpowiedni bolid nadal może być najmocniejszym kierowcą w stawce razem z Hamiltonem. Zobaczymy co wydarzy się w ciągu kilku miesięcy lub roku, na razie Fernando chce odpocząć i skupić się na Indy.

Hiszpański kierowca został mistrzem świata Formuły 1 w latach 2005–2006. Alonso rozpoczął karierę w 2001 roku jako trzeci najmłodszy kierowca, który wystartował w tej prestiżowej serii. Na podium w klasyfikacji generalnej stanął w sumie sześć razy – obok dwóch tytułów mistrza świata trzykrotnie zajął drugie miejsce i raz trzecie. Ostatnie 9 lat w F1 były dla Alonso bardzo trudne. Po 5 sezonach w Ferrari Hiszpan przeniósł się do McLarena, jednak w obu przypadkach zespoły przechodziły poważny kryzys i notowały najgorsze lata w swojej historii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News