Fabryka idealna?

Fabryka idealna?

Fabryka idealna?

Podaj dalej

Z czym kojarzy wam się fabryka produkująca samochody? Jeśli z terenem zajmującym 1,6 mln metrów kwadratowych, własnym miastem i ponad 7000 pracowników, to myślicie o japońskim zakładzie Toyoty – Motomachi.

Fabryka znajduje się w mieście pod nazwą Toyota City w prefekturze Aichi. Połowa kadry to inżynierowie. Produkuje się tam głównie limitowaną serię supersamochodu Lexusa – LFA.

Wartość produkowanego w latach 2010-2012 Lexusa liczona jest teraz w milionach dolarów. Zakład cechuje wszechobecna biel. Wedle właścicieli pomaga to w utrzymaniu czystości, bo doskonale widać każde, nawet najmniejsze zabrudzenie.

Jeśli chodzi o organizację pracy, to jest ona na najwyższym poziomie. Współpraca opiera się na jak największej efektywności, bez zbędnych przerw, czy przestojów. Każdy pracownik doskonale wie co ma robić i nie ma zamieszania. Żeby móc pracować w Motomachi należy przejść skrupulatne szkolenie, które kończy egzamin i otrzymanie certyfikatu.

Sporą część pracy wykonują tam maszyny. Za pomocą odpowiednich przyrządów dokręcana jest każda śrubka i nakrętka. Zanim samochód ukaże się w sprzedaży, za każdym razem odbywa się jazda próbna, po której następuje dokładna inspekcja samochodu.

Każde najmniejsze działanie nastawione jest na perfekcję, co za tym idzie, każdy następny Lexus jest istnym dziełem sztuki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News