F1: Niepewna przyszłość Monzy i rozpoczęcie budowy toru w Wietnamie

F1: Niepewna przyszłość Monzy i rozpoczęcie budowy toru w Wietnamie

29 interakcji

Podaj dalej

Podczas gdy na głowach organizatorów Grand Prix Włoch wyrasta kolejny siwy włos, na ulicach Hanoi rozpoczęto budowę toru wyścigowego. Choć przyszłość takich obiektów jak Monza jest niepewna, w 2020 roku będziemy emocjonować się Grand Prix Wietnamu.

Agencja Reuters informuje, że w środę w stolicy Wietnamu rozpoczęły się prace nad budową toru, na którym w przyszłym roku zawitają najszybsi kierowcy świata.

Grand Prix Wietnamu odbędzie się w kwietniu 2020 roku i będzie najnowszym ulicznym torem w kalendarzu, dołączając do Monako, Singapuru i Azerbejdżanu.

F1: Kolejny wyścig poza Europą. Grand Prix Wietnamu od 2020 r.

– To wydarzenie da Wietnamowi, a szczególnie jego stolicy, międzynarodową ekspozycję – powiedział prezes FIA Jean Todt na ceremonii wmurowania kamienia węgielnego.

Obiekt położony na zachodzie Hanoi ma liczyć 5,5 kilometra, a według planu oddany do użytku zostanie w marcu przyszłego roku.

Kraj nie posiada motorsportowych tradycji. Mimo to, mieszkańcy Wietnamu chętnie oglądają międzynarodowe rozgrywki nawet, jeśli nie biorą w nich udziału reprezentanci danego kraju.

Nie mogę doczekać się, kiedy zobaczymy się na starcie Grand Prix Wietnamu w Hanoi – zakończył Todt.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News