F1: Mercedes stawia na Bottasa. Fin podpisał roczny kontrakt

F1: Mercedes stawia na Bottasa. Fin podpisał roczny kontrakt

8 interakcji

Podaj dalej

Mercedes potwierdził, że Valtteri Bottas pozostanie zespołowym kolegą Lewisa Hamiltona w sezonie 2020. Tym samym zakończyły się kilkumiesięczne spekulacje, na temat tego, komu przypadnie drugi fotel w zespole Srebrnych Strzał.

W środę Valtteri Bottas skończył 30 lat, a dzisiaj otrzymał chyba najlepszy możliwy prezent urodzinowy od Mercedesa. Jest nim roczna umowa na starty w zespole z Brackley w Formule 1.

Nowy kontrakt Bottasa to zła wiadomość dla Estebana Ocona, który jest w tej chwili rezerwowym w Mercedesie i liczył na sportowy angaż w sezonie 2020. Przyszłość Francuza będzie jednak związana z innym producentem. Oczekuje się, że 22-latek otrzymał już zgodę na podpisanie dwuletniego porozumienia z Renault.

Szef zespołu Toto Wolff potwierdził, że to dobra forma Fina przeważyła ostatecznie szalę na jego korzyść.

Toto Wolff: W 2019 roku postawiliśmy Valtteriemu wyzwanie. Chcieliśmy, aby miał dużo lepszy start niż  w pierwszej połowie 2018 roku. I zrobił to, miał naprawdę imponujące wyniki na początku tego roku. Mimo, że była to jego jak dotąd najbardziej udana pierwsza połowa mistrzostw, jest dalej głodny zwycięstw i cały czas chce więcej. Jest zdeterminowany, aby ciągle się poprawiać i podnosić swój poziom. Takiego sposobu myślenia oczekujemy od wszystkich członków naszego zespołu. Wyniki, które osiągnęliśmy wspólnie z Valtterim, nie są dziełem przypadku: był integralną częścią naszego sukcesu w mistrzostwach w ciągu ostatnich dwóch sezonów, jego praca zespołowa z Lewisem była wzorowa i pokazał prawdziwą siłę charakteru w sposobie, w jaki zareagował na niepowodzenia. Cieszę się, że pozostanie z nami przynajmniej przez kolejny sezon – i nie mogę się doczekać, aż podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News