F1: Alpha Tauri podało datę prezentacji samochodu na sezon 2020

F1: Alpha Tauri podało datę prezentacji samochodu na sezon 2020

20191026095141_1

Podaj dalej

W przyszłym sezonie w stawce Formuły 1 nie będzie już zespołu Toro Rosso. Zniknie jednak sama nazwa, ponieważ włoska stajnia, należąca do giganta napojów energetycznych -Red Bulla – będzie występowała pod nową nazwą Scuderia Alpha Tauri.

Wcześniej zespół dostał już zgodę na zmianę nazwy. Jest to ściśle związane z planem rozwoju marki odzieżowej Red Bulla, która ma docelowo pomóc wypromować kolejną gałąź działalności austriackiego koncernu.

Jak poinformowano, w walentynki – a więc 14 lutego światło dzienne ujrzy następca konstrukcji STR14. Samochód na sezon 2020 zostanie zaprezentowany w Salzburgu w Hangar 7. Alpha Tauri jako druga w stawce potwierdziła datę odsłonięcia nowej maszyny. Dotychczas zrobiło to tylko Ferrari, które 11 lutego przedstawi swój najnowszy bolid. Zespół nie zdecydował się na zmianę kierowców, w przyszłym sezonie barwy Alpha Tauri reprezentować będą Pierre Gasly i Danił Kwiat.

Portal dzielpasje.pl podkreśla, że bardzo możliwa jest zmiana barw drugiego zespołu z rodziny producenta napojów energetycznych. Alpha Tauri prezentuje się w czarno-białych kolorach, a Toro Rosso od sezonu 2017 wykorzystywało charakterystyczną, niebieską barwę. – napisał redaktor Grzegorz Jazienicki z dzielpasje.pl.

Ferrari ogłasza zwycięstwo i daje mocnego pstryczka w nos Red Bullowi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News