Eric Camilli jako pierwszy zaprezentuje nowego Forda Fiesta R5 w WRC 2 Pro

Eric Camilli jako pierwszy zaprezentuje nowego Forda Fiesta R5 w WRC 2 Pro

5 interakcji
66635489_2513541572022213_193399894847782912_o

Podaj dalej

M-Sport Ford World Rally Team wystawi w Rajdzie Finlandii (1-4 sierpnia) nową załogę do cyklu WRC 2 Pro. Eric Camilli i Benjamin Veillas otrzymają świeżo homologowanego Forda Fiesta R5.

Finland test with the new Ford R5 ! 🇪🇪 🇫🇮 M-Sport

Gepostet von Eric Camilli am Dienstag, 16. Juli 2019

Najnowsza ewolucja po raz pierwszy będzie używana na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata (w WRC 2 pojedzie nią także Takamoto Katsuta – przyp. red.). Nicejczyk uznawany jest za wybitnego specjalistę od samochodów klasy R5. Brał udział w pracach rozwojowych m.in. Volkswagenem Polo GT R5, jak i nową Fiestą.

Eric Camilli: Wspaniale jest powrócić do rywalizacji w Rajdzie Finlandii. To jedna z moich ulubionych imprez. Tamte drogi są stworzone do rajdów. Z prędkościami, hopami, cięciami i technicznymi partiami – mają wszystko, aby cieszyć się za kierownicą samochodu rajdowego.

W WRC 2 Pro 31-latek będzie miał dwóch fińskich rywali, którzy będą faworytami do wygranej w tej kategorii oraz klasie RC2. Francuz zamierza jednak stawić czoła Kalle Rovanperze i Eerikowi Pietarinenowi, którzy będą punktować dla Skody.

Eric Camilli: Rywalizacja w WRC 2 Pro jest bardzo mocna. Spodziewamy się, że będzie to spore wyzwanie, ponieważ Finowie zawsze są dobrzy w domowej rundzie. Damy jednak z siebie wszystko i będziemy ciężko pracować, aby zapewnić porządny rezultat.

Po kontuzji Elfyna Evansa, której nabawił się w promocyjnym Rajdzie Estonii, M-Sport Ford będzie mieć tylko jedną załogę w WRC 2 Pro. Gus Greensmith został desygnowany do Fiesty WRC.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News